newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Україна 57-ма у світі за IT-конкурентоспроможністю

186
Україна 57-ма у світі за IT-конкурентоспроможністю

Цього року Україна посіла 57-ме місце у світі в «Індексі конкурентоспроможності в галузі ІТ», поступившись однією позицією, порівняно рейтингом за 2007 рік.

Про це повідомляється в наданій агентству УНІАН доповіді за результатами дослідження, проведеного Economist Intelligence Unit на замовлення Business Software Alliance (BSA).

«За минулий рік Україна особливо не просунулася в плані поліпшення конкурентоспроможності в галузі інформаційних технологій. Українські науково-дослідна сфера й ІТ-інфраструктура все ще залишаються одними з найменш розвинених у світі», – говориться в доповіді.

Видео дня

У дослідженні, яке проводиться вже другий рік поспіль, для 66 країн світу визначається та проводиться порівняння показників у галузі ІТ, від яких найбільшою мірою залежить рівень її конкурентоспроможності. Порівняно з минулим роком провідна двадцятка країн не зазнала змін, проте 9 країн поліпшили свої позиції, а 11 – погіршили. Три країни з першої п`ятірки: Тайвань, Швеція, Данія – новачки. Рейтинг країн Східної Європи очолюють Естонія, Словенія, Угорщина, Чехія та Словаччина.

За словами представника BSA в Україні Владислава Шаповала, перед вступом до Світової організації торгівлі Україна прийняла нову законодавчу базу, але, «на жаль, її ще треба вдосконалити, щоб позбавити піратів будь-яких шансів». Він вважає, що українська інфраструктура інформтехнологій все ще перебуває на дуже низькому рівні, а «для здійснення прориву в розвитку інфраструктури Україна вимагає більшої лібералізації політики у сфері телекомунікаційних технологій».

Згідно з Economist Intelligence Unit, для створення сприятливих умов для підвищення конкурентоспроможності мають бути присутні шість чинників: наявність достатньої кількості кваліфікованих фахівців, розвинена культура інновацій, наявність технологічної інфраструктури світового класу, розвинений режим правового регулювання, що захищає інтелектуальну власність, наприклад, патенти й авторські права, відкрита конкурентоспроможна економіка та збалансована державна підтримка ІТ, без перешкод для роботи ринкових механізмів.

Відповідно до даних дослідження, Україна показала досить високий результат щодо загальної економічної ситуації, людського капіталу та правового режиму.