УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Макулатурі знайшли застосування в переробці сміття

234
Макулатурі знайшли застосування в переробці сміття

Науковці з університету Сага, Японія, розробили новий метод переробки високотехнологічних відходів за допомогою звичайного паперу. З нього виходить спеціальний гель, здатний вбирати метали. Робота надрукована в журналі Environmental Science and Technology.

Видео дня

Ключовим моментом методу є використання так званого паперового диметиламінового гелю (DMA-paper gel). Для отримання цього матеріалу як сировина використовувалися звичайні старі газети. Спочатку вони подрібнювалися та розмочувалися у воді до отримання однорідної маси. Одержана маса змішувалася з хлорвмісною сполукою. Ця суміш оброблялася диметиламіном і формальдегідом.

Гель тестувався на стандартному промисловому коктейлі, який є сумішшю металів, розчинених у соляній кислоті. Цей коктейль виходить за переробки високотехнологічних відходів, таких як телевізори, комп'ютери, монітори. Серед металів, що містяться в ньому, є цинк, мідь, залізо, золото та платина або паладій. Основна проблема утилізації полягає в тому, що для їх виділення необхідні украй токсичні хімікати.

Виявилось, що паперовий гель не всі метали вбирає однаково. Більше 90 відсотків маси поглиненого матеріалу склали золото та платина. За словами науковців, один кілограм гелю може містити близько 900 грамів золота.

До плюсів нової технології можна віднести її відносну дешевизну, а також доступність використовуваних матеріалів. Зокрема, всі хімікати, що беруть участь у процесі, проводяться в промислових масштабах. Є у цієї технології та недоліки. Основним є те, що процес вбирання триває більше п'яти годин, пише Lenta.ru.