УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Іран відповів на лист голів МЗС «шістки» щодо атома

138
Іран відповів на лист голів МЗС «шістки» щодо атома

Тегеран у п'ятницю передав верховному представникові із зовнішньої політики та безпеки Євросоюзу Хав’єру Солані відповідь на лист голів МЗС «шістки» (п'ять постійних членів РБ ООН і Німеччина), а відповідь на «пакет стимулів» міжнародних посередників з рішення іранської ядерної проблеми надійде пізніше, повідомило обізнане джерело.

Видео дня

«Під час останнього візиту до Тегерана Солана представив позицію "шістки" в трьох формах: власне пакет пропозицій, лист голів МЗС "шістки", а також документ у формі "None-paper" (знеособлений меморандум з коротким викладом суті питання)», – сказало джерело іранському інформагентству «Мехр».

«Сьогодні Іран дав відповідь, підписану Манучехром Моттакі (головою МЗС Ірану), тільки на лист голів зовнішньополітичних відомств "шістки", – уточнив співрозмовник агентства.

За його словами, іранський посол у Бельгії вже передав Хав’єру Солані це послання.

Джерело також підтвердило, що у телефонній розмові верховного представника ЄС, що відбулася у п'ятницю, з секретарем Ради Безпеки Ірану Саїдом Джалілі була досягнута домовленість про проведення перемовин з іранської ядерної проблеми наприкінці липня.

«Рішення про місце та точні терміни цієї зустрічі буде ухвалено пізніше», – сказало джерело.

Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої і оборонної політики Хав’єр Солана 14 червня в Тегерані передав іранському керівництву оновлений «пакет стимулів» з рішення ядерної проблеми Ірану.

Ці пропозиції мають стимулювати ухвалення Тегераном рішення про припинення робіт зі збагачення урану. Але раніше відповідно до вимоги «шістки» Іран має припинити збагачення урану на час перемовин щодо «пакету стимулів».

Тегеран вже заявив, що не обговорюватиме на можливих перемовинах із «шісткою» питання запровадження ним мораторію на збагачення урану.

США та низка інших країн підозрюють Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Іранське керівництво ці звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма направлена виключно на задоволення енергетичних потреб країни.

Рада Безпеки ООН протягом останніх років за ініціативою «шістки» ухвалила три резолюції – 1737 (грудень 2006 року), 1747 (березень 2007 року) та 1803 (березень 2008 року), що передбачають санкції стосовно Ірану через його відмову запровадити мораторій на збагачення урану та припинити роботу над ракетною програмою. Іранська влада відмовилася виконувати вимоги цих документів, назвавши їх незаконними, пише РИА Новости.