В Іспанії висунуто звинувачення семи бойовикам ETA

281
В Іспанії висунуто звинувачення семи бойовикам ETA

У неділю, 27 липня, Іспанський національний суд ухвалив взяти під варту сімох осіб за звинуваченням у приналежності до бойового осередку організації баскських сепаратистів ЕТА. Серед обвинувачених – можливий лідер осередку Аркаїц Гойкоечеа (Arkaitz Goikoetxea). Дата суду поки не оголошена.

Обвинувачені були затримані 22 липня під час поліцейських рейдів на півночі Країни Басків. Із дев'яти затриманих один був випущений під заставу, а інший вийшов на свободу без висунення звинувачень.

Суддя Балтазар Гарсон (Baltasar Garzon) заявив, що осередок Гойкоечеа підозрюється у вчиненні ряду терористичних актів останнім часом, зокрема вибуху автомашини біля поліцейських казарм у Легуціано в травні 2007 року, коли загинула одна людина.

Видео дня

Також суддя повідомив, що після затримання Гойкоечеа вказав поліції два тайники з вибухівкою та іншими матеріалами, що мають відношення до терористичної діяльності, – зокрема, з транквілізаторами для усипляння жертв викрадань.

Під час допитів Гойкоечеа визнав, що одержував вказівки безпосередньо від головного стратега ЕТА Гарікоїца Аспіазу (Garikoitz Azpiazu). У планах осередку була організація постійної бази ЕТА в Португалії та проведення серії терактів в Андалузії в серпні, в розпал туристичного сезону.

Терористична організація ЕТА з 1968 року веде боротьбу з іспанським урядом за незалежність Країни Басків. За цей час жертвами її діяльності стали більше 820 осіб. У березні 2006 року було оголошено про припинення вогню, й ЕТА почала перемовини з іспанським урядом, що не увінчалися, втім, успіхом. У грудні того ж року організація порушила перемир'я, вчинивши теракт в аеропорту Барахас. З того часу ЕТА взяла на себе відповідальність за більш ніж двадцять терористичних актів, пише Lenta.ru.