США налаштовані надати Україні ПДЧ в НАТО вже в грудні

232
США налаштовані надати Україні ПДЧ в НАТО вже в грудні

США настроєні запропонувати країнам-членам НАТО надати Україні і Грузії План дій для членства в Альянсі вже в грудні цього року.

Про це заявив керівник відділу з європейських питань Держдепартаменту США Денієл Фрід, передає УНІАН.

За словами Фріда, на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в грудні США запропонують надати Україні і Грузії План дій для членства в Альянсі.

Він також відзначив, що для надання Плану дій для членства в НАТО процедура консенсусу не є обов'язковою, адже ПДЧ не означає автоматичного членства в НАТО.

Видео дня

Нагадаємо, що в квітні на саміті НАТО в бухаресті Альянс ухвалив рішення відкласти розгляд заявок України і Грузії на приєднання до ПДЧ до грудня. На думку експертів, для приєднання нашої країни до ПДЧ необхідно: компроміс еліт і 70%-не виконання «домашнього завдання» (цільового плану УКРАЇНА-НАТО. - Ред.). Як варіант компромісу аналітики пропонують провести референдум по НАТО. Тим часом на сьогоднішній день більшість українців проти вступу в НАТО.

Основною перешкодою для приєднання Грузії до ПДЧ експерти називають «заморожені» конфлікти в Південній Осетії і Абхазії.