7 чудес України: 10 претендентів на перемогу

200
7 чудес України: 10 претендентів на перемогу

За станом на 25 липня десятка лідерів інтернет-голосування в проекті «7 природних чудес України» виглядала так:

- Подільські Товтри (Хмельницька область)

- Оптимістична печера (Тернопільська область)

- Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька обл.)

- Асканія-Нова (Херсонська область)

- озеро Синевір (Закарпаття)

- Гранітно-степове Побужжя (Миколаїв)

- Буковинські водопади (Чернівецька область)

- Балаклавська бухта з мисами Айя і Фіолент (АР Крим)

- озеро Світязь (Волинь)

- Мармурова печера (АР Крим).

Видео дня

За інформацією офіційного сайту акції за претендентів на природні чудеса вже віддано більше 11 тисяч голосів. Відзначимо, що за Подільські товтривіддано вже близько 3 тис. голосів, тоді як за найближчого переслідувача (Оптимістичну печеру) проголосували 1,5 тис. користувачів.

«Головними завданнями акції «7 природних чудес України» є пропаганда унікального природного світу України, який може стати успішною візитною карткою нашої держави, а також привертання уваги громадськості і посадовців до стану об'єктів української природи, їх проблем, загроз для збереження і т.п.», - заявив ініціатор акції народний депутат Микола Томенко.

Загальнонаціональна акція «7 природних чудес України» почалася 1 листопада 2007 року. До лютого 2008 року приймалися пропозиції регіональних оргкомітетів, наукових і громадських організацій щодо претендентів на участь в конкурсі.

28 лютого Оргкомітетом акції була оголошена сотня учасників акції «7 природних чудес України». На наступному етапі конкурсу області представляли своїх номінантів, для чого організовувалися відповідні прес-тури по Україні.

7 липня за наслідками анкетування експертів були оголошені фіналісти акції – 21 об'єкт, який зараз і змагається за перемогу.

Науковий і експертний супровід акції здійснюється Інститутом геологічних наук НАН України і фахівцями біологічних, географічних і геологічних факультетів провідних вузів країни.

З 7 липня по 26 серпня 2008 року продовжиться інтернет - голосування, під час якого громадяни зможуть вибрати свої 7 природних чудес.