Армія розпочала евакуацію населення з підтоплених областей

175
Армія розпочала евакуацію населення з підтоплених областей

Через затоплення низки населених пунктів, зокрема, у Львівській та Івано-Франківській областях, начальник генштабу Збройних сил України, генерал армії Сергій Кириченко доручив особовому складу Західного оперативного командування надати допомогу у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Західних областях України. Також Сергій Кириченко доручив командувачу військ Західного оперативного командування, генерал-лейтенанту Михайлу Куцину особисто прибути в Івано-Франківську область для визначення сил та засобів, необхідних для надання допомоги місцевому населенню, повідомив керівник прес-центру Західного оперативного командування Олександр Поронюк.

На цей час на річці Тиса в Івано-Франківській області, в районі населених пунктів Вербіж та Макіївці Коломийського району, військовослужбовці 17-го окремого батальйону евакуювали 130 осіб з їхнім особистим майном. У місті Калуш Івано-Франківської області військовослужбовці Західного ОК відселили з місць підтоплення ще 30 осіб.

До рятувальних заходів було залучено 3 плавальних пристрої (по річці Прут), рятуванням постраждалих займалися 70 військовослужбовців, 3 гелікоптери.

Видео дня

У Львівській області у передгір’ї Карпат у наданні допомоги населенню (евакуація) взяли участь війська 703-го полку радіохімічного, бактеріологічного захисту, а також 704-го інженерного полку, 7-го окремого полку армійської авіації.

Олександр Поронюк зазначив, що, виходячи з ситуації, яка склалася, здійснюється підготовка військових частин, які дислокуються у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській областях, для надання допомоги населенню. Військові враховують заявки, які надходять з місцевих органів влади.

Нагадаємо, у період з 23-25 липня внаслідок сильних дощів підтоплено значну частину Західної України.

Найбільше постраждала Івано-Франківська область, де паводковими водами підтоплено 980 господарських споруд та 863 житлових будинків, з яких відселено близько 300 чоловік, 34,8 га сільськогосподарських угідь, розмито 7 920 м берегів та берегоукріплень річок.

Також під час негоди загинуло двоє людей – в одному із сіл стався зсув грунту з будинком, в якому загинув чоловік. За неперевіреною інформацією, ще один мешканець Прикарпаття загинув, коли негода перекинула його авто. В Івано-Франківській області перебуває міністр з надзвичайних ситуацій Володимир Шандра.

Також паводок завдав шкоди Львівській, Чернівецькій та Закарпатській областям. Там теж підтоплено населені пункти, зруйновано мости, змінено рух потягів.