УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Лівані завершено формування уряду національної єдності

243
У Лівані завершено формування уряду національної єдності

Формування уряду національної єдності завершене в Лівані – його склад буде оголошений, імовірно, в найближчі декілька годин, заявив після зустрічі з прем'єр-міністром Лівану Фуадом Синьйорою лідер парламентської більшості Саад Харірі.

Видео дня

Наразі Синьйора прибув у президентський палац для зустрічі з головою держави Мішелем Сулейманом.

Очікується, що після її закінчення оголосять склад нового кабінету, процес формування якого тривав півтора місяці.

Формування нового уряду було доручене Синьйорі більше півтора місяці тому, після того, як лідери ворогуючих ліванських партій підписали 21 травня в столиці Катару Досі угоду, що заклала основи врегулювання ліванської політичної кризи. Вона передбачає розподіл 30 місць у майбутньому уряді таким чином, що 16 із них відійдуть правлячій більшості, 11 – очолюваній «Хезболлах» опозиції, а трьох міністрів призначить голова держави.

Формування уряду стало можливим після того, як прозахідна парламентська більшість дала у п'ятницю свою згоду на включення до його складу одного з лідерів просірійської партії Алі Кансо, усунувши тим самим останню перешкоду.

У Лівані сподіваються, що створення уряду допоможе стабілізувати ситуацію в країні та покласти край зіткненням прихильників і супротивників правлячої парламентської більшості, що призвели в останні дні до людських жертв, пише РИА Новости.