УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Німці почали розробку безпілотника для підводних човнів

156
Німці почали розробку безпілотника для підводних човнів

Німецька компанія Gabler почала розробку безпілотної системи повітряної розвідки для підводних човнів, яка одержала позначення VOLANS (coVert OPTICAL Airborne reconnaissance Naval adapted System).

Видео дня

Система VOLANS є герметичним контейнером з трьома або більше безпілотними літальними апаратами (БПЛА) та пусковою катапультою. Контейнер монтується на багатоцільовій телескопічній щоглі Triple M, яка висувається підводним човном у зануреному положенні подібно до перископа. Замість безпілотників на щоглу також може встановлюватися платформа з дистанційно керованим великокаліберним кулеметом або комплектом розвідувальної апаратури.

БПЛА VOLANS створюються німецькими фахівцями на основі малорозмірних апаратів Aladin, що запускаються з руки, які перебувають на озброєнні Бундесверу та вже застосовувалися в Афганістані. У базовій версії безпілотник здатний вести розвідку протягом однієї години в радіусі до 30 кілометрів. Швидкість його польоту становить 45–90 кілометрів на годину.

Після запуску БПЛА VOLANS підводний човен може прибрати щоглу з катапультою та, залишаючись поблизу поверхні води, одержувати дані повітряної розвідки в реальному масштабі часу за допомогою висувної антени або зануритися на безпечнішу глибину та викачати відеозображення з безпілотників через заданий проміжок часу.

На думку експертів, система VOLANS може стати ефективним засобом ведення розвідки підводними човнами в зануреному положенні. Водночас її застосування, скоріш за все, буде обмежено конфліктами низької інтенсивності, оскільки під час повномасштабних бойових дій сучасних флотів безпілотники зроблять підводні човни дуже уразливими, пише Lenta.ru.