УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Патріархат УГКЦ буде тоді, коли цього захоче Бог

189
Патріархат УГКЦ буде тоді, коли цього захоче Бог

„На сьогоднішній день мені не відомо про рішення Папи Римського Бенедикта ХVI щодо надання Українській греко-католицькій церкві статусу патріархату. Але мушу вас запевнити, що проголошення патріархату, це справа яка належить компетенції Святішому Папі Бенедикту XVI. Ті чи інші депутати без сумніву також приналежні до тієї чи іншої церкви і, відчуваючи цю приналежність, вони розуміють, що ця проблема для них є актуальною. Але ця справа має просуватися більше на рівні церковному, а не політичному”, – так відреагував на заяву депутатів Львівської облради про надання УГКЦ статусу патріархату вчора, 10 липня, префект Конгрегації для Східних Церков Кардинал Леонардо Сандрі під час прес-конференції у Львові.

Видео дня

„На сьогодні ми маємо чудову Українську греко-католицьку церкву, церкву, яка є живою і вільною. І важливо, що саме главою цієї церкви є людина – Блаженніший Любомир Гузар, яка має таке батьківське опікунство над своїми вірними, над єпископами. Блаженніший Любомир, згідно з канонічним правом, будучи Верховним Архієпископом, абсолютно прирівнюється до статусу патріарху. Але думка Івана Павла II була про те, які наслідки патріархат для УГКЦ може мати з екуменічної точки зору. Без сумніву, якщо настане час, коли Бог цього схоче, патріархат буде”, – зазначив Кардинал Леонардо Сандрі

На думку Глави УГКЦ Любомира Гузара, патріархат є чудовою можливістю об’єднати всі церкви в Україні.

„Патріархат має свій політичний аспект, але в першу чергу – релігійний. Завершення цього устрою приведе до того, що релігійне життя скріпиться. Важливий аспект – об’єднання християн в Україні. На жаль, сьогодні церква інтерпретує спротив, кажучи, що це б навпаки роз’єднало церкви. А нашим завданням є доказати протилежність. Показати ділом, що такий устрій сьогодні є надзвичайно важливим”, – наголосив Кардинал Любомир Гузар.