Дело Пенчука в суде, дело Курочкина в процессе

990
Дело Пенчука в суде, дело Курочкина в процессе

Генпрокуратура в особі заступника ГПУ Рината Кузьміна відрапортувала про успішне завершення кількох резонансних кримінальних справ, передає кореспондент "Обозревателя". Зокрема, Кузьмін розповів, що Генпрокуратура закінчила справу про вбивство Єрохіна, і в найближчий час справа буде направлена до суду. Разом з тим Кузьмін зауважив, що Генпрокуратура встановила лише виконавців, а стосовно замовників вбивства справа не завершена.

Видео дня

«Справа Єрохіна нагадує справу про вбивство Гонгадзе. Ми її розділили на дві частини. Виконавці вбивства скоро постануть перед судом. Щодо замовників розслідування продовжується», - заявив Кузьмін. За його словами, вбивці – колишні працівники Міністерства внутрішніх справ. Вони зараз знаходяться під арештом.

На запитання, чи фігурують у справах представники політичних сил та народні депутати (адже в свій час Юрій Луценко стверджував, що до вбивства причетні представники політичних груп різного забарвлення), Кузьмін відповів: «Жоден представник політичних сил, жоден народний депутат до кримінальної відповідальності по цій справі не притягувався. Жодної інформації про причетність народних депутатів в справі немає», - заявив Ринат Кузьмін.

На запитання, чи задоволений Луценко, який був дуже стурбований цим вбивством, результатами розслідування, Кузьмін заявив: «Спитайте в нього самі».

Також, за словами Кузьміна, завершена справа про прослуховування представниками МВС народних депутатів та кандидатів у президенти. Справу направлено до суду. В жодні подробиці заступник генпрокурора не вдавався. Так само, за словами Кузьміна, Генпрокуратура розкрила розстріл колишнього керівника ринку «Озерка» Воробйова в Дніпропетровську та кількох чоловіків під селом Плюти Київської області. Нагадаємо, всі ці люди були партнерами розстріляного в Солом’янському суді міста Києва Максима Курочкіна.

Ринат Кузьмін також не вдавався в подробиці, кого звинувачує в цих вбивствах обвинувачення. Разом з тим справа вбивства самого Максима Курочкіна ще не завершена. За словами Кузьміна, вона розслідується не в їхньому відомстві, а в МВС.

Також Кузьмін розповів, що Генпрокуратура розслідувала справу про наклепницьке звинувачення Бориса Колєснікова у справі універмагу «Білий лебідь». Ринат Кузьмін заявив, що Борис Пенчук по цій справі звинувачує в завідомо наклепницьких свідченнях, йому пред’явлене обвинувачення, і справа направлена до суду.

Також були розслідувані справи стосовно двох організованих злочинних угрупувань, іншими словами – банд. Зокрема, справа відомої Кримської банди «Башмаки». Деталі Кузьмін не уточнював.

Ринат Кузьмін відмовився відповідати на питання, які пов’язані з розслідуванням справи замовників вбивства Георгія Гонгадзе, справи отруєння Ющенка та вбивства Чорновола. За його словами, ці справи знаходяться під патронатом Миколи Голомши. «Всі питання на цю тему – до нього».

Читайте по теме:

Убийц Курочкина подставили?

Убийц Гонгадзе посадили и лишили званий

«По черзі хижо мордували громадянина Пенчука…»