Завдання шкоди екології стане в ЄС криміналом

168
Завдання шкоди екології стане в ЄС криміналом

Комітет Європарламенту з екології схвалив проект директиви про запровадження системи покарань за завдання шкоди навколишньому середовищу.

Видео дня

«Значна шкода» екології, а також забруднення середовища, що призвело до загибелі або серйозних ушкоджень людей, згідно з документом, каратимуться штрафами, а також кримінальним переслідуванням. Про це повідомляє РІА Новости з посиланням на прес-служба Європарламенту.

За словами представника прес-служби, запропонований Єврокомісією в лютому 2007 року проект законодавчої ініціативи передбачає, зокрема, за несанкціонований викид шкідливих речовин в атмосферу, ґрунт і водоймища позбавлення волі на термін від одного до десяти років, а також штраф у розмірі від 350 тисяч до 1,5 мільйонів євро.

Разом з тим, члени комітету Європарламенту відмовилися підтримати пропозицію виконавчої влади ЄС поширити дію директиви на національне, а не лише на комунітарне (наднаціональне) законодавство. На їх думку, це стало б порушенням суверенітету кримінального права членів ЄС.

Наразі в країнах ЄС завдання екологічної шкоди не розглядається як кримінальний злочин.

Очікується, що проект нової директиви буде винесено на розгляд Ради міністрів ЄС уже в квітні, а перше читання документа в Європарламенті заплановано на середину травня.