newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Герасим’юк закликає до жорсткої мовної політики

138
Герасим’юк закликає до жорсткої мовної політики

У питанні захисту української мови держава має бути жорсткою. Таку думку висловила народний депутат від блоку НУ-НС Ольга Герасим’юк, інформує ЛИГА.

Видео дня

"Вона (держава. – ред.) не просто має право підтримувати своїх громадян, воно зобов'язана навчити своїх громадян українській мові", - вважає парламентарій.

"На моє переконання, ми маємо проводити в цьому питанні безкомпромісну політику. Оскільки всі розмови про утиск російської мови - це фарс. Ця мова має скрізь усі права, мало того, вона заполонила всі сфери суспільного життя в Україні", - підкреслила Герасим’юк.

"Ми маємо дуже принципово дотримуватися нашого мовного законодавства, зокрема 10-ої статті Конституції, де чітко сказано, що українська мова є державною, і держава сприяє поширенню, вивченню й функціонуванню української мови в державі", - сказала політик.

Нагадаємо, раніше Міністр освіти й науки Іван Вакарчук повідомив, що очолюване ним відомство 18 березня проведе нараду з викладачами української мови в школах з мовою навчання національних меншин для того, щоб визначити шляхи виходу з кризи викладання державної мови в таких школах.