newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

НКРЕ підтримав газову затію Тимошенко

189
НКРЕ підтримав газову затію Тимошенко

Національна комісія регулювання електроенергетики може надати дочірній компанії «Газпрому» ліцензію на поставки газу за нерегульованим тарифом на внутрішньому ринку України в разі надходження відповідної заяви на розгляд комісії.

Видео дня

Про це сказав сьогодні журналістам голова НКРЕ Валерій Кальченко, передає УНІАН.

«Теоретично це можливо», - сказав він. Однак при цьому він зазначив, що в рішенні про видачу такої ліцензії комісія керуватиметься нормативними документами (обмеження не більше 35% на внутрішньому ринку поставок природного газу), а також антимонопольним законодавством.

Як повідомлялося, 5 березня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила журналістам, що уряд України запропонує ВАТ „Газпром” в рамках компенсації за ліквідацію „УкрГаз-Енерго” отримати ліцензії його дочірнім підприємствам на самостійний продаж газу в Україні в обсягах близько 1,25 мільярдів кубометрів на рік.

"Щодо питання 25% участі "Газпрому" в "УкрГаз-Енерго" ми могли б абсолютно обійтися без створення СП-1 і СП-2, які зруйнують фінанси "Нафтогазу", а запропонувати дочірнім компаніям "Газпрому" отримати ліцензії (на продаж газу споживачам України) в розмірі 25% або близько 5 млрд кубічних метрів, які має "УкрГаз-Енерго", - сказала прем'єр.

Вона підкреслила, що питання про розмір цих ліцензій може бути предметом переговорів, однак ключовою умовою є відмова від послуг "УкрГаз-Енерго".

Нагадаємо, 12 лютого на переговорах у Москві, які проводили Президенти України й РФ Віктор Ющенко і Володимир Путін, а також керівники НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» Олег Дубина й Олексій Міллер сторони домовилися змінити оператора поставок імпортного природного газу в Україну. Замість RosUkrEnergo - СП "Газпрому" з українськими бізнесменами - оператором буде створено на паритетних засадах спільне підприємство "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України". Збутом газу на українському ринку займатиметься також СП цих двох компаній. Зараз цим займається "УкрГаз-Енерго" - СП RosUkrEnergo і "Нафтогазу".

Тимошенко раніше неодноразово заявляла, що відносини між Україною і Росією в газовій сфері в майбутньому мають здійснюватися без участі посередників.