Обама розробляє новий пакет заходів для порятунку економіки

213
Обама розробляє новий пакет заходів для порятунку економіки

Обраний президент США Барак Обама готує новий пакет заходів щодо державної підтримки економіки США, обсяг якого може скласти до 775 мільярдів доларів.

Видео дня

Про це заявив у неділю, 28 грудня, старший радник Обами Девід Аксельрод.

Як заявив в ефірі телекомпанії Сі-бі-ес Аксельрод, який займе посаду головного політичного радника президента США після інавгурації Обами, "цифру ще потрібно визначити. Ми говорили про пакет обсягом від 675 мільярдів доларів до 775 мільярдів доларів, але ці цифри ще не затверджено", - заявив він.

Посилаючись на точку зору більшості американських економістів, включаючи думку Ларрі Саммерса, майбутнього голови національної економічної ради при президенті США в адміністрації Обами, Аксельрод підкреслив, що новий пакет, щоб він спрацював, повинен бути значним за обсягом.

Також радник обраного президента США заявив, що "усі згодні, включаючи економістів ліворуч і праворуч, в тому, що нам необхідно зробити щось значне", нагадавши, що новий пакет заходів із надання держпідтримки економіки буде спрямовано на створення в США трьох мільйонів робочих місць, на "інвестиції в проекти з енергетики та охорону здоров'я", на модернізацію американських середніх шкіл, а також на "ремонт наших доріг, мостів та водних шляхів".

При цьому Аксельрод не виключив, що законопроект про новий пакет міг би підготувати конгрес уже до того моменту, коли новий президент США вступить на посаду, що відбудеться 20 січня.

За задумом демократів, крім виділення 400 млрд для "інвестицій в інфраструктуру" країни необхідно також податкові послаблення в розмірі близько 200 млрд доларів.

На початку нинішнього року Конгрес уже санкціонував, а президент Буш підписав пакет заходів, спрямованих на стимулювання національної економіки в розмірі 168 млрд доларів. Даний пакет, зокрема, передбачав повернення громадянам частини сплачених податків.

Згідно із ним, кожна родина повинна була отримати чеки на суму від 300 до 1200 доларів залежно від числа осіб та рівня доходів. Крім того, план передбачав податкові послаблення, які спрямовано на стимулювання бізнесу.

Однак демократи вважають, що в умовах нинішньої фінансової кризи цього недостатньо. Їх пропозицію розробити додаткові заходи щодо стимулювання національної економіки в адміністрації Буша зустріли досить прохолодно.

Конгрес США нового скликання приступає до роботи 8 січня.

Нагадаємо, що 22 грудня обраний президент США Барак Обама оголосив про створення нової комісії в рамках плану із збереження трьох мільйонів робочих місць.

Як повідомлялося, обраний президент США Барак Обама заявив, що головним пріоритетом на початку його президентського терміну стане план відновлення економіки США.