«Наша Україна»: операція - самоліквідація

174
«Наша Україна»: операція  - самоліквідація

Останнім часом у партійців «Нашої України» суцільні екскурсії в Київ. У суботу відбудеться другий за два місяці з’їзд, а в січні очікується третій.

Видео дня

Зараз у НУ що не з’їзд, то дивина. Спочатку партію очолив Віктор Ющенко. Тепер помаранчеві будуть проводити «зачистку». Завдання суботнього з’їзду - виключити з лав партії всіх, хто підписався під новою коаліцією БЮТ, НУ-НС і БЛ.

Хоча далеко не всі партійці у захваті від намірів Віктора Ющенка. Чимала кількість членів «Нашої України» були б раді «зачистити» всіх, хто не підписався під коаліцією з Тимошенко.

Однак повстання не очікується. На з’їзд приїдуть найбільш лояльні делегати. Все це дуже легко робиться за допомогою так званого бабла. Справа в тому, що регіональні відділення «Нашої України» вже три місяці не фінансувалися – керівництво та актив «голодні». Отже, той, хто привезе в регіон валізку з банкнотами, і буде вибирати, яких делегатів, гарних чи розумних, посадити в автобус на Київ.

Також у «Нашій Україні» немає людини, яка очолить революцію. Як повідомив «Обозу» Руслан Князевич, ні він, ні його колеги бунтарі-нардепи цього робити не будуть, бо їм не потрібне членство в «політичному трупі». «Ми могли б поборотися. І тоді ще невідомо, чия б взяла. Але ми не будемо цього робити, бо що тоді залишиться Президенту – хіба що повіситись», – зауважив Князевич. За його прогнозами, партія спочине дуже скоро. «Спочатку виженуть нас, потім об’єднаються з ЄЦ – і кінець. «До основанья, а затем…», – поетично зауважив Князевич.

«А що за тим?» - спитав «Обоз».

« І на обломках самовластия напишут наши имена», - оптимістично процитував Пушкіна Князевич.

Таким чином, бунтарі НУ перекваліфікувалися в поетів-пророків, і якихось сенсацій від суботнього з’їзду «Нашої України» чекати не варто.

Цікавішим буде третій з’їзд – 17 січня 2009 року. Тоді, згідно з планами Віктора Ющенка, «Наша Україна» повинна об’єднатися з ЄЦ. За інформацією «Обозу», кілька днів тому Президент України провів 7-годинну промивку мізків керівникам обласних організацій «Нашої України». Вимога єдина – об’єднання з «Єдиним центром».

Щоправда, попри наполегливу роботу Віктора Ющенка, ця ідея поки що не сприймається на «ура», принаймні в депутатському корпусі «Нашої України». Навіть депутати, що традиційно вважаються тінями Ющенка, категорично заперечують таку можливість. «Об’єднання з ЄЦ? Та ви що! Навіщо нам ці «розкольники»? - емоційно зауважила «Обозу» Лілія Григорович. Після деякої паузи вона додала, що мова може йти лише про повернення в лави НУ частини партійців ЄЦ. Причому Віктора Балоги в списку Григорович немає.

«Оптом ми ЄЦ приймати не будемо, лише окремими тушками», - пояснила депутатка. Разом з тим вона підтвердила, що 17 січня справді буде об’єднавчий з’їзд. «Нам є з ким об’єднуватися, крім ЄЦ, наприклад з Матвієнко та з тими регіональними організаціями Народного Руху, що не підтримали вибір Бориса Тарасюка», - додала Григорович.

Заперечують злиття НУ і ЄЦ і представники «Єдиного центру». «А правда, що 17 січня ЄЦ буде…», - почав запитання «Обоз», як Василь Петьовка, не дослухавши журналіста, закінчив: «Ні, неправда, такого плану не існує». Разом з тим щиріші депутати підтверджують, що «такий план існує і потроху впроваджується». І Президент настільки категоричний, що до 17 числа, очевидно, всіх «зробить».

А поки що серед активних противників такого об’єднання фігурують вчорашні «героїчні бійці» з коаліцією БЮТ, НУ-НС, БЛ - В’ячеслав Кириленко і Роман Зварич. І хоча Кириленка ласкаво заманюють пряником - посадою голови виконкому об’єднаної партії, але той вперто пручається. Кириленко небезпідставно підозрює, що це буде посада весільного генерала на банкеті Віктора Балоги.

Як запасний аеродром В’ячеслав Кириленко застовпив за собою лідерство у щойно створеній депутатській групі «За Україну», що складається з депутатів НУ-НС, які не підписалися під коаліційною угодою мінус ЄЦ. В принципі вибір Кириленка розумний: на посаді лідера дивної групи «За Україну» куди комфортніше, ніж вляпатися у виконком сумнівно-популярного об’єднання НУ-ЄЦ, де головою буде Президент, завгоспом – Балога, а всі інші – дурниками. Таке рішення Кириленка підтримує і його спільник Роман Зварич. План по об’єднанню НУ і ЄЦ він назвав операцією Секретаріату Балоги під назвою «Зозуля».

«Формально нас будуть переконувати, мовляв нічого страшного - ЄЦ просто увіллється в «Нашу Україну». Однак насправді йдеться про ліквідацію «Нашої України», вливання уламків «Нашої України» в «Єдиний центр» - і все це з одночасним перейменуванням «Єдиного центру» в «Нашу Україну», - пояснив Зварич.

Зважаючи на такі негативні коментарі депутатів НУ, скидається на те, що Балога затягнув Віктора Ющенка в чергову сумнівну авантюру.

Наслідки її можуть бути досить потішними. Наприклад, такі: з’їзд НУ більшістю прийме рішення про об’єднання ЄЦ з НУ, а у фракції НУ-НС такого об’єднання не станеться. І гряне черговий переділ: на тих, хто з Кириленко в ЗУ, і на тих, хто в НУ-ЄЦ. Отже, повний безлад. Чи виграє з цього Президент? Сумнівно. Чи виграє з цього Балога? Лише в тому випадку, якщо Віктору Івановичу тим краще, чим Президенту гірше. Іншими словами, чим один слабкіший, тим інший впливовіший.

Єдина, хто точно виграє в цій комбінації – це Тимошенко. Адже лише об’єднання НУ з ЄЦ не вистачає, щоб у Юлії Володимирівни стала більшість у парламенті.

Що ж стосується «Нашої України» ... Нещасна партія! Вона починала так феєрично - помаранчевий Майдан, перемога на президентських виборах. А закінчує свій шлях як Іван-дурник з відомого казкового сюжету про роздоріжжя і камінь, на якому чітко написано: «Не їдь - голову покладеш», а він вперто їде. Чому? Бо який голова – туди і їде.