Верховна рада збільшила ставки акцизу на бензин

159
Верховна рада збільшила ставки акцизу на бензин

Парламент України збільшив ставки акцизного збору на нафтопродукти на EUR 50 за тонну, зокрема, на моторні бензини - з EUR 60 до EUR 110 за тонну реалізованої продукції.

Видео дня

Як пише "Новинар", За відповідний урядовий законопроект Про внесення змін до деяких законів України з питань акцизного збору (№ 3078) проголосувало 236 народних депутатів.

Згідно з прийнятим документом, ставка акцизу на дизельне паливо з масовою часткою сірки більше 0,2% збільшена до EUR 95 за тонну, з масовою часткою сірки від 0035% до 0,2% - до EUR 85 за тонну, від 0005% до 0035% - до EUR 80 за тонну, не більш ніж 0005% - до EUR 70 за тонну.

Раніше, представляючи законопроект, заступник міністра фінансів Денис Фудашкін зазначив, збільшення акцизу на EUR 50 дозволить збільшити доходи держбюджету на 4 млрд грн, які уряд має намір направити на будівництво доріг в рамках підготовки Євро-2012.

За його словами, при зниженні ціни на нафту в світі останнім часом майже в 5 разів відповідного зниження вартості нафтопродуктів в країні не відбулося через монополізм на ринку.

Тому, вважає Мінфін, нафтотрейдери зможуть платити підвищений акциз, не збільшуючи ціну реалізації нафтопродуктів за рахунок скорочення сьогоднішніх надприбутків.

У той самий час представники опозиції зазначили, що збільшення акцизів призведе до зростання вартості нафтопродуктів мінімум на 0,45 грн за літр.