Центробанк Європи "викинув" на міжбанк $1 трлн

231
Центробанк Європи 'викинув' на міжбанк $1 трлн

Європейський центробанк уже надав фінансовим установам позики готівкою в розмірі $1 трлн з метою послаблення напруги на кредитних ринках.

Видео дня

ЦБ Європи повідомив, що вчора, 29 жовтня, розмір його інтервенцій на міжбанківському ринку сягнув 773,7 млрд євро ($1,01 трильйона), що, як повідомляє агентство Bloomberg, є абсолютному рекордом. При цьому вищеназвана сума не включає доларові позики ЄЦБ.

Міжбанківське кредитування «остигло» після того, як американський банк Lehman Brothers Holdings Inc. оголосив про своє банкрутство 15 вересня, підірвавши тим самим довіру кредиторів. Заходи провідних банків світу з «накачки» ліквідності у фінансовий сектор вже дали позитивні результати. Ставки за міжбанківським кредитуванням у Лондоні почали знижуватися після втручання монетарної влади.

ЄЦБ заявив, що готовий і надалі знижувати базову процентну ставку після останнього її скорочення 8 жовтня на 0,5%. Можливо, таке рішення буде ухвалено наступного місяця, прогнозують експерти.

«У заморожуванні кредитного ринку спостерігається незначне танення, але це в жодному разі не поверне його до нормального стану. Короткострокові грошові ринки реагують на вливання ліквідності від ЄЦБ і перспективи нижчих процентних ставок, але довгострокові позики далекі від цього», - пояснює голова інвестиційного департаменту ING Bank NV Падхрайк Гарві.

Ставка Euribor, яку банки стягують один в одного за тримісячні кредити, вчора знизилася до 4,83%, що, згідно з європейською банківською асоціацією, є 14-м зниженням поспіль. ФРС напередодні скоротила процентну ставку до 1%, а голова ЄЦБ заявив, що розгляне можливість подальшого зниження ставки на засіданні банку 6 листопада. Наразі ключова ставка ЄЦБ становить 3,75%.