БЮТ може відсторонити голову НБУ, ПР проти

192
БЮТ може відсторонити голову НБУ, ПР проти

Фракція БЮТ проголосує за відставку Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку України.

Видео дня

Про це сказав агентству УНІАН перший заступник керівника фракції БЮТ Андрій Кожем’якін.

За його словами, профільний комітет парламенту запрошував керівництво НБУ на своє засідання для заслуховування інформації щодо ситуації у банківській сфері та щодо обмінного курсу валют.

Кожем’якін зазначив, що ні Стельмах, ні його заступники на засідання комітету не з’явилися.

Він не виключає можливості ініціювання профільним комітетом ВР відставки Стельмаха.

«У разі ініціювання такого питання наша політична сила підтримає голосування за відставку», - заявив Кожем’якін. На його думку, звільнення голови НБУ – це «буде правильно».

В свою чергу, на захист голови Нацбанку, стала Партія регіонів.

Перший заступник лідера фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція Партії регіонів не підтримуватиме відставку Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку України, якщо таке питання буде винесено на розгляд парламенту.

За його словами, сьогодні уряд «хоче всі свої проблеми перекласти на світову кризу, що не підтверджує керівництво НБУ».

Єфремов зазначив, що Стельмах, виступаючи на нарадах за участю лідерів фракцій і голів комітетів, показав “більш зважений підхід до проблем, які є в державі».

Єфремов зазначив, що Стельмах говорить про те, що «при вмілому управлінні й фінансовими ресурсами, й економікою ми можемо уникнути цілого ряду проблем, які є у світі».

«Виходячи з інформації, яку нам дав голова НБУ, у нас немає на сьогодні підстав ухвалювати рішення про відставку голови НБУ», - наголосив Єфремов.

Нагадаємо, що Секретаріат Президента також виступив з критикою роботи Нацбанку, зазначивши, що вжиті Нацбанком заходи не справили швидкого оздоровчого ефекту, а способи впливу на банківську сферу викликають обґрунтовані сумніви у їхній ефективності та прозорості.