newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Львів виграв грант на впровадження системи енергозбереження

312
Львів виграв грант на впровадження системи енергозбереження

Львівська міська рада виграла грант для реалізації проекту «Розробка та впровадження заходів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві м. Львова». У проекті передбачено розробку ефективних та економічно обґрунтованих заходів з енергозбереження для житлових і бюджетних будівель міста. Бюджет проекту становить 1 млн грн. Мета проекту – зменшення енергоспоживання в житлово-комунальному господарстві Львова, переведення його на енергозберігаючий та енергоефективний шлях розвитку, підвищення якості енергетичних послуг та дотримання і покращення умов комфорту в бюджетних установах і житлових будинках, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Проект передбачає проведення енергообстеження комунальних бюджетних та житлових будівель міста типової забудови та розробку ефективних та економічно обґрунтованих заходів з енергозбереження для них. З цією метою планується закупівля сучасного обладнання для енергоаудиту, а саме тепловізора. Використання тепловізійної техніки значно полегшить обстеження споруд та визначення потенціалу заощадження теплової енергії в них.

Видео дня

Основним заходом проекту є впровадження комплексу заходів зі зменшення енергоспоживання на прикладі однієї бюджетної будівлі. Очікується, що це дозволить знизити енергоспоживання в ній більше ніж на 50%. Набутий досвід в подальшому можна буде перенести на всі інші бюджетні та житлові будівлі.

Очікується, що проект дозволить збільшити рівень залучення громади міста, зокрема, ОСББ, до вирішення проблем енергозбереження в житловому фонді міста, шляхом інформування мешканців міста з питань підвищення ефективності енергоспоживання. Реалізація цього проекту стане вагомим кроком щодо зменшення енергоспоживання в місті та в бюджетних установах, зокрема.

Загальний бюджет проекту становить 1 млн грн, з них 80% (797 тис. грн) з фонду Конкурсу і 20% (203 тис. грн) частка міського бюджету. Проект реалізовуватимуть фахівці Регіонального центру з перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у сфері енергозбереження та енергоменеджменту НУ «Львівська політехніка», ЗАТ «Інститут енергоаудиту та обліку енергоносіїв» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

Проект підготовлений відділом енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів департаменту житлового господарства та інфраструктури за участю сектору міжнародної технічної допомоги управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій департаменту економічної політики.

Згідно з вимогами Конкурсу проект затвердила Львівська міська рада на сесії 10 липня 2008 року (ухвала №1924). Відповідно до ухвали, у разі визнання проекту переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, було передбачено співфінансування проекту з бюджету розвитку міського бюджету м. Львова на 2009 рік.