Яценюк: вибори неминучі ... засідання закрито

207
Яценюк: вибори неминучі ... засідання закрито

Спікер Арсеній Яценюк закрив сьогоднішнє засідання парламенту.  

Видео дня

Він оголосив, що указ Президента Віктора Ющенка про припинення повноважень ВР опублікований і набрав чинності.

«Я думаю, перешкодити виборам вже ніщо не може», - підкреслив керівник парламенту. 

Яценюк також констатував, що засідання погоджувальної ради лідерів фракцій завершилося безрезультатно.

Депутати від БЮТ під час закриття засідання продовжували блокувати трибуну і президію ВР. 

Нагадаємо, що фракція прем'єра блокує трибуну з четверга. За словами лідера парламентських «тімошенківців» Івана Кириленка, його політична сила розблокує парламентську трибуну після того, як Рада прийме бюджет 2009 і поправки до бюджетного кодексу, що стосуються порядку розподілу засобів між центральним і місцевим бюджетами.

Колишні ж партнери БЮТ по коаліції - фракція НУ-НС - наполягає на негайному прийнятті поправок до бюджету, необхідних для проведення виборів.

8 жовтня Президент України Віктор Ющенко виступив з телезверненням до українського народу, в якому оголосив про розпуск парламенту.

Глава держави відзначив, що, користуючись конституційним правом, після закінчення 30-денного терміну дав Верховній Раді ще 5 днів на створення коаліції.

«Одні, підірвавши демократичну коаліцію, створювали видимість святої невинності, інші грали роль посередників, заявляючи, що чекають якогось сигналу, треті шукали політичної вигоди в каламутній воді. На 8 жовтня я не отримав жодної заяви про створення коаліції з підписами 225 депутатів України. Таким чином, коли депутати зайшли в безвихідь, я оголошую про розпуск Верховної Ради VI скликання і проведення дострокових парламентських виборів», - резюмував Президент.

Віктор Ющенко також зажадав від депутатів негайно прийняти поправок до бюджету, необхідних для проведення перевиборів. 10 жовтня указ про розпуск парламенту набрав чинності. Тим часом грошей на вибори немає, оскільки Рада не прийняла відповідні поправки.