Янукович відсвяткує Полтавську битву з росіянами

Янукович відсвяткує Полтавську битву з росіянами

Хоча поїздка Януковича в Полтаву носила суто робочий характер, — це було виїзне засідання уряду, — але перед виборами будь-яка мандрівка носить присмак рекламного турне. В цьому випадку це десятки тисяч блакитних стрічок при в’їзді в Полтаву, щоб і лідеру було приємно, й щоб інші подорожні розуміли — у місто завітав високий гість. Це мітинг біля облдержадміністрації, де проходило засідання Кабміну. Віктор Федорович пройшов просто через густий натовп людей, він посміхався й тиснув простягнені руки. Команда Федоровича заспокоювала тих, хто побачив лише затилок прем’єра — людям роздавали портрет з його обличчям. Якась бабця загукала «Давай пенсію». «Першого вересня буде!», — лагідно заспокоїв жіночку Янукович.

Видео дня

А ввечері Віктор Федорович мав виступ на місцевому телебаченні. Під час виборчої кампанії доводиться йти навіть на такі жертви — сидіти в студії провінціального TV.

Фото автора

Помаранчеві також використали приїзд Віктора Федоровича, щоб попіаритися. Хоча їх мітинг був соромно нечисельний. Зате вони були з яйцем, на якому написано «Те саме. 2004 рік». Хоча яєчко значно відрізнялося від «твердого тупого предмету», який влучив у Віктора Федоровича в Івано-Франківську під час президентської кампанії три роки тому. Полтавське яйце м’яке — зроблене з паралону. Усередині людина, тому яйце може ходити й розмовляти на політичні теми. На жаль, воно не особливо балакуче. Коли журналісти намагалися взяти у яєчка інтерв’ю й піднесли мікрофон до отворів напроти очей, воно незадоволено буркнуло: «Я яйце, не тикайте мені різні штуки в отвори, це кондиціонер».

На відміну від Франківська, Янукович та яйце в Полтаві так і не зустрілися.

До речі, треба віддати Віктору Януковичу належне, як урядовець він відпрацював на всі сто. Чотирьохгодинне засідання уряду відбувалося в нестерпних умовах. За показниками температури та вологості актовий зал облдержадміністрації, де сиділи міністри та керівники області, нагадував звичайнісіньку баню.

«Ох, і натопили», — не втримався Віктор Федорович. І хоча збоку президії поставили вісім вентиляторів, прем’єр почав роздягатися — зняв піджак. Його приклад наслідували майже всі міністри, окрім Нестора Шуфрича. Міністр надзвичайних ситуацій залишився при повному параді — в елегантному сірому костюмі. Можливо Шуфрич просто звик до гарячого. То він печеться на пожежі в Херсонській області, то його припікають погрозами відставки.

Цікаво, що коли Віктор Федорович був в Полтаві попередній раз, він зробив місцевим керівникам зауваження, що в залі потрібно поставити кондиціонери. Однак Віктору Федоровичу знову підготували баню. Можливо, це підлі опоненти організували, щоб Янукович перегрівся та сказав щось не те.

Янукович й справді виголосив одну дуже сумнівну пропозицію. Хоча спека тут ні до чого, Віктор Федорович зробив свою заяву, під час вступного слова, коли його сорочка була суха, а обличчя свіженьке. Прем’єр-міністр запропонував провести спільне україно-російське святкування річниці Полтавської битви!

«Ми повинні розглянути питання соціально-економічного розвитку цього чудового регіону, цієї чудової Полтавщини, яка в майбутньому році буде відзначати свято 300-річчя Полтавської битви. На це питання нам треба звернути увагу і добре підготуватися разом з нашими сусідами, Росією», — заявив Янукович.

При цьому прем’єр переплутав рік святкування, оскільки битва відбулася 27 червня 1709 року. Але це дрібниця. Дивно інше, що високопосадовець напередодні шістнадцятої річниці Дня Незалежності пропонує святкувати трагічні для українців історичні події.

Фото прес-служби Кабміну

Отож «Обозреватель» пропонує Віктору Федоровичу в рамках святкування завітати на розкопки в Батурин, де археологи знайшли велику братську могилу з маленькими скелетиками українських немовлят. Може тоді перехочеться святкувати такі дати. Адже повністю вирізане населення Батурина — це наша українська частка «перемоги» в Полтавській битві.

А ще, щоб бути до кінця чесними перед запрошеними російськими гостями, щоб все відбулося в кращих традиціях святкування Полтавської битви, «Обозреватель» пропонує Віктору Федоровичу вилучити з обігу десятигривневі купюри з портретами Івана Мазепи й урочисто їх спалити під пам’ятником Полтавської битви.

В усьому іншому засідання було, як засідання. Муза Анни Ахметової Віктора Федоровича не відвідувала. Все було, як на звичайному засіданні уряду, хіба що з гіперболізованою турботою про населення. Виборча кампанія все-таки на носу.

Наприклад, Віктор Янукович поскаржився, що неможливо їздити по регіонах. «Підходять люди, бідні та незабезпечені, й скаржаться, що ціни на продукти ростуть»,— розповів свою біду Янукович.

Він дав жорстке завдання присутнім навести порядок на продовольчому ринку. «Хто в цьому році думав, що буде така посуха! Хто думав, що буде така злива! Ми начебто добре підготувалися…», — знову поскаржився Віктор Янукович.

Щоб зняти напругу на продовольчому ринку, Янукович запропонував залучати «Держрезерв» та проводити ярмарки та базари. Особливо обурився лідер, коли хтось з присутніх на цю пропозицію скептично посміхнувся. «Я би не хотів, щоб посмішки, які я в декого бачу на обличчі, стали прикрасою…», — незрозуміло, але достатньо грізно заявив Віктор Федорович.

А ще він переможно заявив присутнім, що м’ясо-молочної війни з Росією більше не буде. Янукович повідомив, що він про це договорився під час візиту в Росію. «Ми на прямому зв’язку з російським урядом. Якщо якісь проблеми, звертайтесь особисто до віце-прем’єра Віктора Андрійовича Слаути, ми врегулюємо», — заявив Янукович.

На жаль, журналістам він так само чітко не пояснив, до кого звертатися, щоб побачити декларацію прем’єра за 2006 рік. На конкретне запитання, коли він оприлюднить декларацію, Віктор Янукович лише відповів, що вона не є таємницею. «Щодо оприлюднення моєї декларації, жодних проблем немає. Я завжди оприлюднював свої доходи. Вони в мене дуже прозорі», — це все, що Янукович відповів на конкретно поставлене запитання: «коли?». З датами святкування «великих» битв Віктор Федорович якось легше оперує.