newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Відбувся перший всеукраїнський конкурс короткометражок

Відбувся перший всеукраїнський конкурс короткометражок

5 липня 2007 р. у Києві відбувся заключний показ першого в Україні фестивалю «Мобільне кіно». Фестивальну програму складали мобільні короткометражки на тему «Коротко про головне». Головний приз фестивалю отримав молодий телевізійний режисер Михайло Костров за фільм "Надписи". А кращою серед любителів стала Ольга Голубова з міста Одеса.

Видео дня

На фестиваль було подано 25 сценарних заявок, але тільки 12 робіт були відібрані для показу. Серед них мобільні фільми „Про головне” таких представників нової генерації українських кінематографістів як Аксінія Куріна, Любомир Кобильчук, Юлія Клеом та ін.

За умовами фестивалю представники підростаючого покоління фільммейкерів мали зняти власні короткометражні роботи за допомогою мультимедійного комп`ютера Nokia N93i. Фільми повинні були відрізнятися оригінальністю і концептуальністю і не перевищувати по хронометражу п`яти хвилин.

Конкурсні фільми розглянуло журі, до складу якого увійшли авторитетні представники молодого українського кінематографу актриса Ольга Макєєва (виконавець головної жіночої ролі у фільмі Orangelove), оператор Олексій Хорошко (відомий також як співпродюсер фільму «Штольня»), режисер Андрій Толошний і телевізійна ведуча Крапка (автор програми «Кіно і Крапка» на каналі «Кіно»). Головою журі фестивалю «Мобільне кіно» від DJUICE став відомий український режисер і кліпмейкер Алан Бадоєв.

Михайло Костров, робота якого була визнана кращою, отримав головний приз - мультимедійний комп`ютер Nokia N93i. Окрім переможця, було відзначено трьох лауреатів фестивалю: Ларису Артюгину за фільм Real Democracy, Юлію Клеом за фільм Give me a kiss та Любомира Кобильчука за стрічку "Двадцять доларів". Ці роботи широкий загал кіноманів побачить у рамках традиційного вже фестивалю короткометражних фільмів Future Shorts Ukraine, які демонструватимуться у кінотеатрах України у вересні – грудні 2007 року.

Крім робіт нової генерації українських режисерів, на фестивальному показі демонструвалися фрагменти кращих любительських фільмів, знятих абонентами мобільного бренду DJUICE, і оголошено переможця любительської частини конкурсу. За її умовами мобільні фільми абонентів можна було побачити, а також проголосувати за них на www.djuice.com.ua і wap.djuice.com.ua. Переможцем стала Ольга Голубова з Одеси, яка отримала найбільшу кількість голосів – 700. Її робота стала кращою з більш ніж 2600 любительских фільмів. Як і переможець професійної частини конкурсу «Мобільне кіно» від Djuice, вона отримала мультимедійний комп`ютер Nokia N93i. Було відзначено і найактивнішого вболівальника конкурсу – Оксану Чупріну з Києва, яка проголосувала більш ніж 850 разів. Вона отримала спеціальний приз – MP3-плеєр iRiver.

Примітки редактора:

Щодо моїх особистих вражень від кіно молодих українських режисерів.

На жаль, хотілося спати. Так-так. Наша маленька дитина все ще має вчитись. Малувато таланту і якісь трохи не оформлені картинки і сюжети. Надто фальшива гра і відсутність особистості. 

Із призерів порадував фільм молодої і екстравагантної Юлії Клеом "Give me a kiss" - наївно і чудово. У моїй, авторській інтерпритації - це історія маленької дівчинки, що страждає від того, що такою її ніхто не любить. А для повноцінного життя потрібно бути іншою. Історія ця присвячена дівчинці-чебурашці, яка змушена кожного дня грати чужі ролі.

Лауреат "Надписи" також сподобався, але склалося враження, нібито фільм склеїли із шматочків абсолютно випадкових історій і вийшла стрічка незрозумілого жанру. Задумка режисера Михайла Кострова - розказати про смерть і життя, видалася цікавішою, ніж її втілення. Сам Михайло під час брифінгу розказав, що фільм було знято дещо "випадково" - так, доленосною була зустріч з одним з його героїв.

Також молоді українські режисери розкрили болючі соціальні питання: з короткометражок постають образи корумпованих міліціонерів, викладачів, маленьких злодіїв. Ось тут і постає перед журналістами і редакторами правда - далека від новин, які ми продукуємо і споживаємо кожного дня.

Судячи з нарізочки з аматорських короткометражок, прості українці особливим творчим потенціалом не вирізнилися - перед очіма миготіли кадри з дитинства знайомої телепередачі "Сам сєбє рєжисьор". Будьте ласкаві, шановні читачі, не захоплюйтесь надто телевізором!

Відчуття після перегляду фестивалю були дещо неоднозначними - з одного боку я прониклася любов'ю до простих режисерів-початківців і їхніх історій. А в них відобразилась наша юна і недосвідчена Батьківщина - країна, яка ще не знайшла себе, як той самий Чебурашка, наївна і недосвідчена, посттоталітарна, як герої "Клею", країна, яка наслідує фальшивих героїв і женеться за мішурою.

З іншого боку, поважне жюрі фестивалю було якимось теж аж надто аматорським і не справжнім. Студентський рівень нашої кіноіндустрії засмучує особливо тим, що "студенти" ці так само наївно грають чужі ролі і тупо косять бабло - можливо, самі над тим не замислюючись.

А тим часом їх продовжує наслідувати молодь, продовжує гнатись за мішурою. Щось сумно мені стало від цієї гри в дорослих. Але порадувало те, що хоч реклама вкладає гроші в молоді таланти. Отож, подякуємо Djuice за фестиваль мобільних короткометражок, Coca-Cola за "Країну Мрій" і "Славутич" за всесвітній тур "Океану Ельзи". А Табачник нехай дбає про благоустрій столиці.