Україна показала рівень, але у СОТ поки не беруть

Україна показала рівень, але у СОТ поки не беруть

14 травня ц.р. в Женеві, в рамках переговорів про вступ України до Світової організації торгівлі, відбулося засідання Робочої групи держав-членів, на якому розглянуто нову, п’яту редакцію проекту Звіту Робочої групи з консолідованими умовами вступу України до СОТ.

Видео дня

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі МЗС України.

Делегацію України очолював Заступник міністра економіки В.Т. Пятницький.

Разом із проектом Звіту, вперше розглянуто додатки до нього — тарифний розклад України і специфічні зобов’язання з доступу до ринку послуг, підготовлені Секретаріатом СОТ.

Делегація України захистила більшість розділів проекту Звіту, які охоплюють питання торговельно-економічного режиму і уточнила проекти зобов’язань, пов’язані з необхідністю прийняття додаткових законодавчих актів. За результатами засідання узгоджено питання доступу до вітчизняного ринку товарів і послуг, експорту та внутрішньої підтримки виробництва сільськогосподарської продукції, підтвердження відповідності та сертифікації товарів тощо.

Члени СОТ відзначили високий рівень опрацювання делегацією України зобов’язань щодо членства в Організації. На думку Глави Робочої групи, Постійного Представника Чилі при СОТ М.Матуса, наступне засідання може стати «генеральною репетицією завершення переговорів».