У Пінчука відбудеться лікбез по мистецтву землі

279
У Пінчука відбудеться лікбез по мистецтву землі

В четвер, 10 травня, о 19:00 в PinchukArtCentre (Київ, вул. Басейна, 2а, Арена) відбудеться лекція художників, чиї лендарт-проекти є широко визнаними, – Петра Бевзи (Україна) та Ярослава Кожяри (Польща).

Видео дня

Landart (з англ. – мистецтво землі) з'явився в сімдесятих, коли митцям стало не вистачати реального простору, й вони вдалися до радикальної зміни художніх засобів. Їх матеріалами стали вода, каміння, пісок, листя, лід або сніг, сонячні промені, блискавки. Зародками цього напрямку мистецтва можна вважати першу проорану борозну, протоптану крізь галявину стежку... А тридцять років тому лендарт поєднав прагнення митців до естетичного освоєння ландшафту із необхідністю вийти за межі стандартних культурних установ – галерей та експозиційних залів.

В Україні у лендарту з'являється дедалі більше прихильників. Але інформації про нього – його філософію та художників, які власне створили цей напрямок, – бракує. Під час лекції будуть продемонстровані відеоматеріали з лендарт-симпозіумів, що проходили в різних країнах світу, але вона не обмежиться виключно історією та теорією. Адже захід відбудеться після виїзду до села Воробіївка – цьогорічного місця подій Міжнародного фестивалю етнічної музики та лендарту "Шешори" (12-14 липня фестиваль вчетверте збере художників, що працюють у цьому напрямку). Присутнім буде запропоновано матеріал, що ознайомить з "лендом", з яким художники працюватимуть цього року, а також оголошено умови участі в лендарт-програмі фестивалю. Автори найцікавіших проектів зможуть реалізувати їх на цьогорічних "Шешорах".

Відкритий формат лекції передбачає вільне спілкування – ви зможете отримати відповіді на всі свої запитання. Запрошуємо!

Біографічна довідка

Ярослав Кожяра (народився у 1967 році). Він називає себе "естетичним терористом", що не погоджується на компроміси в жодній з ділянок мистецтва, в яких він працює. Успішний художник, сценограф, лендартист. В Польщі відомий як автор логотипу, обкладинок дисків та сценографіі концертів культового гурту VooVoo, а також як дизайнер акції "Великий оркестр святкової допомоги" (щорічний благодійний проект за участю відомих музикантів з різних країн Європи, які збирають кошти на медичну допомогу дітям). Кожяра створив найбільший у Європі лендарт-об'єкт – цей малюнок на землі, чи точніше землею, існує у місцевості Яновєц з 2005 року, змінюючись в залежності від пір року.

Петро Бевза (народився у 1963 році). Відомий художник, лендартист, автор багатьох статей про лендарт і його український вимір. Розглядає природу і засоби її перетворення не тільки як інструменти втілення ідеї, але й як носії духовного задуму буття. Запропонував термін "дії у довкіллі", який згодом став візитною карткою художника. Брав участь у міжнародних лендарт-симпозіумах "Відкрите коло" (Курессааре, Естонія, 2001) та "Крейдяний період" (Могриця, Україна, 2002). У 2004 та 2006 роках створював об'єкти в рамках лендарт-програми фестивалю "Шешори".