Скандальний "Механічний апельсин" перекладено українською

Скандальний 'Механічний апельсин' перекладено українською

Українською перекладено легендарний „Механічний апельсин” Ентоні Берджеса.

Видео дня

Особливо відомим роман став завдяки екранізації у 1971 Стенлі Кубриком.

Берджес яскраво і з усіма подробицями описує життя підлітків – зпелюшників. Він навіть створює для них спеціальний жаргон, «nadsat». Письменник вважав, що саме такою має стати англійська молодіжна мова: радянська пропаганда, холодна війна зроблять російську модною, і підлітки вставлятимуть куди треба й не треба слівця штибу «voniutshi», «koziol» і «svolotsh». Власне, саме цим неприроднім жаргоном написаний «Механічний апельсин». Що й казати, український переклад, в якому усі ті слівця так само запозичені з російської, виглядає багато натуральніше – він одразу нагадує жорсткий суржик, який, хай він триста разів не модний, є нормальним засобом спілкування для багатьох Алексових кентиків з України.

Фільм Кубрика був настільки популярним, що молодіжні банди почали наслідувати героїв книги Берджеса. Сам Кубрик свого часу зняв скандальну стрічку з прокату, на екрани британців картина повернулась лиш у 1999 році.

Більше пр книгу Берджеса і її переклад українською читай на сайті „Сумно” >>>

Книги, фільми, поезія часто передбачають можливі події. Читайте також про масові розстріли у школах США, які знайшли своє відображення у фільмі "Слон". Сьогодні у США сталась чергова трагедія: в одному з університетів розстріляно 32 студентів. Юнак покінчив собою.

В Україні підлітки лишаються без нагляду, дуже часто вони не мають змоги заробляти на життя, не знаходять, як витрачати вільний час і часто стають заручниками негативного впливу соціуму.

Молодіжними колоніями, в які потрапляють підлітки, опікується письменник Юрій Покальчук. Нещодавно було відзнято фільм про долю підлітків. Читайте коментарі Юрія Покальчука і дивіться відео.