Відомий кліпмейстер зняв фільм про УПА

573
Відомий кліпмейстер зняв фільм про УПА

ГК ПОРА активізувалась. Вона почала дуже дружити з Черновецьким, пропонувати своїх людей в його заступники. Коротше, дивує. А тут ось щось більш зрозуміле з їхнього боку. Презентація фільму.

Видео дня

31 січня, у середу, кіноклуб на Андріјвському узвозі, що організовує ВГО „Громадянська кампанія ПОРА” представляє: показ фільму "У рамках долі - Історія 1-ї української дивізії УНА 1943-1945" - відзнятий у 2005 році.

„У рамках долі” - перший український документальний фільм, що показує повну хроніку діяльності дивізії „Галичина”. Тривалість – 45 хв., формат „Discovery”, Режисер - Тарас Химич, відомий також за низкою знаних кліпів зокрема для Тартака, Танка на Майдані Конго та Скрябіна, Сестер Тельнюк , Гайдамаків.

Знімальна група у складі режисера Тараса Химича, звукорежисера й автора музики Любомира Соломченка та продюсера Надії Галичанівської працювала над створенням фільму майже чотири місяці. За цей час довелося поспілкуватися з очевидцями й учасниками подій, також з украјнськими, австрійськими та американськими дослідниками історії дивізії. За основу фільму взяли книгу колишнього підстаршини дивізії "Галичина", кулеметника Леоніда Мухи під назвою "З Австрії на Колиму. Спогади дивізійника".

" Ми були горді з того, що ми – українці. Ми боролися проти Радянської імперії, проти більшовизму, а не проти простих радянських солдат", –ділився думкою Леонід Муха.

У засланні на Колимі Леонід Муха відбув вісім років.

На думку режисера, тему національно-визвольної боротьби українського народу висвітлено досить однобічно. Проте пошуки історичної правди вимагають об'єктивності та неупередженості. "Цей фільм – не пафосна чи скандальна заява, – стверджує режисер. – "У рамках долі" – розповідь, яка має наштовхнути на роздуми, але нічого не пояснювати. Я хочу, щоб глядач зрозумів, що дивізія "Галичина" – це, передусім, долі 40 тисяч дивізійників, 16-17-річних хлопців, які там воювали".

Тарас Химич, здебільшого відомий за своїми кліпами, побудував новий фільм у вигляді хронологічного викладу подій, між якими вставлено спогади-монологи Леоніда Мухи. 45-хвилинній стрічці притаманна щільна інформативність, відсутність авторських коментарів, свіжий і незаангажований погляд на події 60-річної давности.

Покази відбуваються традиційно щосереди, о 19-00, за адресою вул. Фролівська, 9-11 (вхід з боку Андріївського узвозу). Може ПОРА презентацією цього, як нам бачиться, важливого фільму, трохи реабілітується за свої ганебні нетрадиційні зв’язки?