Україна і ЄС створять зону вільної торгівлі вже у липні

Україна і ЄС створять зону вільної торгівлі вже у липні

Сьогодні відбувається Дев’яте спільне засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Видео дня

Як повідомив міністра економіки Володимир Макуха, під час засідання обговорювалося питання соціально-економічних реформ в Україні, співпраці в галузі безпеки, транспорту та інформаційних технологій. Крім того, міністр наголосив, що це засідання «буде важливим стимулом для інтеграції України в ЄС».

Генеральний директор зовнішніх відносин Єврокомісії Хью Мінгареллі відзначив, що протягом останнього року відносини між Україною та ЄС значно пожвавішали. Основний прорив у співпраці Україна та ЄС здійснили, напрацювавши і підписавши план співпраці України та ЄС. За словами Генерального директора, на сьогоднішньому засіданні українська та європейська сторони сподіввають досягти нового якісного рівня співпраці завдяки новій угоді. Крім того, він наголосив, що ЄС готовий поглибити відносини з таким важливим партнером, як Україна.

Представник Євросоюзу зауважив, що його сторона сподівається швидко домовитись про створення зон вільної торгівлі з Україною одразу після вступу України до СОТ. Вступ до цієї організації, на думку Мінгареллі, завдяки плідній роботі парламенту, може відбутися вже в найближчі місяці.

«Українська влада і ЄС мають дуже амбіційні плани по створенню зони вільної торгівлі і європейська сторона готова надати допомогу владі України у наближенні законодавства України до вимог ЄС», — наголосив Мінгареллі.

Володимир Макуха додав, що він прогнозує створення зони вільної торгівлі у липні цього року.

Мінгареллі відмовився коментувати відставку Бориса Тарасюка, оскільки, на його думку, він не вповноважений коментувати внутрішні події України, але переконаний, що з наступником Тарасюка, як і з самим Тарасюком, відносини залишатимуться хорошими.