НУ звинуватила Януковича у перевороті, а БЮТ — у зраді

НУ звинуватила Януковича у перевороті, а БЮТ — у зраді

Прийняття закону «Про Кабінет Міністрів України» «Наша Україна» розцінює як антиконституційний переворот.

Видео дня

Про це заявив на прес-конференції у Луцьку член Ради партії «Наша Україна» Ігор Жданов, повідомляє прес-служба НУ.

«Ми розцінюємо це як антиконституційний переворот, оскільки бачимо спробу не Конституцією, а звичайним законом визначити конституційний лад в державі. Це неприпустимо», — наголосив він.

фото PHL

Жданов нагадав про принципові суперечності між законом про Кабмін і Конституцією: «Цей закон дозволяє коаліції вносити кандидатуру прем’єр-міністра, міністрів оборони та закордонних справ. Також Кабмін отримує право скасовувати акти місцевих державних адміністрацій, хоча за Конституцією ці повноваження належать виключно Президентові».

За його словами, Президент правомірно наклав вето на закон про Кабмін.

«В документі, поданому на підпис главі держави, після так званого подолання вето, бракувало одного абзацу, що стосувався порядку призначення заступників керівників центральних органів виконавчої влади. Це дозволяє розглядати цей документ як нову редакцію закону про Кабмін, що дає повне право Президентові накладати на нього вето», — зауважив «нашоукраїнець».

«Голосування БЮТ разом з «антикризовиками» за закон про Кабмін для нас було серйозним ударом, фактично зрадою. Ми пам’ятаємо, як Юлія Тимошенко заявляла, що вона ніколи не проголосує за закон про Кабмін, оскільки він узурпує державну владу на користь «антикризової» коаліції. З боку БЮТ, це було стратегічне голосування, оскільки цей закон визначає багато в чому майбутнє політичної системи в Україні, яку ця політична сила хоче підлаштувати під себе», — заявив Жданов.

Нагадаємо, Віктор Ющенко повторно ветував закон «Про Кабінет Міністрів України», наполягаючи на тому, що даний документ відрізняється від прийнятого Верховною Радою.

Мукачівський суд, у свою чергу, заборонив голові Верховної Ради підписувати і оприлюднювати даний закон, однак спікер рішення суду не визнав і розмістив закон на сайті парламенту.

Сьогодні, 31 січня, прем’єр Віктор Янукович заявив, що закон «Про Кабінет Міністрів України» ще не оприлюднений, але оприлюднення повинно статися незабаром.