Як прожити Януковичу на одну зарплату

Як прожити Януковичу на одну зарплату

Коли читаєш декларацію про доходи нового прем’єр-міністра за 2005 рік - хочеться плакати. Ні, зовсім не через жаль до Віктора Федоровича з його 38 тисячами 36 гривнями і 89-ма копійками річного прибутку. Адже за 630 доларів в місяць в Києві прожити можна.

Сутужно, але - можна. Плакати хочеться над його бідною дружиною. Саме бідною, адже в Донецьку - зовсім не дешевому місті - в 2005 році їй доводилося жити на 410 грн. на місяць. Чоловік допомагати їй бодай якоюсь копійчиною не міг. Чому? - Про це трохи згодом.

Даремно журналісти кепкували над смаком Людмили Янукович, яка прийшла голосувати на виборчу дільницю в чорному пальто, білих чоботах і з білою сумкою з національним прапором. Самі ж бачите: не було у бідолашної грошей не те що на Луї Віттон – навіть на вітчизняну шкіргалантерею!

Видео дня

Погодьтеся: навіть на секонд-хенді одягнутися, маючи такий скромний бюджет дуже важко, бо треба ще щось лишити й на їжу. До речі, не одній собі. Адже коли Віктор Федорович в 2003 році переїхав на постійну роботу в Київ, відтоді в Донецьку він був лише наїздами. А дружині Людмилі доручив піклуватися про своїх домашніх улюбленців.

Як розповіла в інтерв’ю «Комсомольській правді» Людмила Янукович, її чоловік до переїзду в Київ дуже захоплювався голубами. «Він чудово розбирається в породах, селекціонує. У нас багато хороших пташок», - сказала вона «Комсомольцю».

Звичайно, голубів можна було пустити на гуляш, але Людмила переконувала журналіста, що за відсутності чоловіка буде їх добре доглядати, щоб він, приїжджаючи додому, набирався енергії.

А ще є собаки й коти. За свідченнями Людмили Янукович, в 2003 році Янукович тримав: «курцаарів, ягтерєрів, лабрадорів, таксу й лаєчку» й кота Філю з кішкою Лізою. До речі, перші три породи Людмила назвала в множині, тобто, їх було щонайменше по двоє. Отже, разом – вісім песиків.

В нещодавньому інтерв’ю журналістам Віктор Янукович вже говорить про двох собак. Це лабрадори. "Я відчуваю величезне задоволення, коли з ними спілкуюся. Це дійсно мої близькі, які ніколи мене не зрадять», - заявив Янукович.

Тобто, за три роки кількість собак істотно зменшилася. Сподіваємося, родина Януковичів їх позбавилася ще в ситому 2004 році, коли у Людмили був дохід в розмірі 39 тисяч гривень, а ще приблизно стільки ж - у її чоловіка. Бо страшно подумати, що було б з Людмилою Янукович, якби в голодному 2005-му вона жила в одному будинку з такою зграєю. До речі, з передвиборчої реклами Партії регіонів ми знаємо, що це саме той рік, коли ціни на м'ясо злетіли до самих хмар. Отже, місячних доходів Людмили для чотириногих друзів людини вистачило б на кілька днів. Максимум – на тиждень. А що далі? Собаки ж мисливські! Одні, як розповідала Людмила, були натаскані на кабана інші - на птицю. Ті, що «на птицю», - зрозуміло, зайнялися б голубами. А ті що «на кабана»… Страшно подумати!

Але Бог з ними, тими собаками. Людмилу бачили живою на голосуванні в Києві, отже, все закінчилося щасливо.

Втім, витрачатися Людмилі довелося не лише на собак й голубів. Як похвалилася дружина Януковича, в неї 12 хрещеників. Тобто, в середньому кожен місяць треба було з 410 гривень зекономити на подарунок.

А ще героїчна Людмила відкладала копійчини, щоб займатися благодійністю. «Иногда найду человека, который нуждается, соберу «тормозок» - и еду в гости. Люди, бывает, и не узнают, кто я», – розповіла вона в одному інтерв’ю.

Як тільки пані Янукович могла на все розподілити скромний бюджет?! Просто диву даєшся!

Можливо, мамі допомогли сини. Адже про молодшого в 2005 році місцеві гаїшники розповідали, що він ледь не щодня міняє дорогий автомобіль. В пристойних статках Віктора Вікторовича, в якого мобілка за 7 тисяч доларів, а годинник - за п’ять, який може собі дозволити знімати квартиру в Києві біля Бессарабки, сумніватися не доводиться й нині. Про другого сина відомо менше. Кажуть, колишній стоматолог, зараз займається бізнесом. Молодший брат розповів «Обозу», що бізнес у старшого будівельний, але очевидно, не тільки, бо ім’я Олександра Януковича якось проскочило під час розборок за «Северодонецький Азот».

Отже, сини мали можливість підтримати матір. Досліджуючи декларацію далі, «Обоз» побачив, що Людмилі Янукович в 2005 році довелося витрачатися ще й на житло, адже нерухомість в Донецьку в декларації Віктора Федоровича не вказана.

На відповідній сторінці декларації «відомості про нерухоме майно в приватній власності» прописана лише квартира - 140 метрів квадратних. В даних, які Янукович подавав в ЦВК, його офіційним місцем проживання вказана київська квартира в будинку по вулиці Січневого повстання навпроти СІЗО СБУ. Очевидно, саме цю квартиру прописав Віктор Федорович в декларації.

Хоча, коли він говорить «їду додому», буду «святкувати дома», він все-таки має на увазі зовсім не київські хороми, а помешкання в Донецьку. Отож, залишається лише здогадуватися, на кого Янукович записав цю нерухомість, і чому так перестрахувався.

Його молодший син Віктор називає донецьке помешкання батьків не квартирою, а будинком. «В Донецьку живу разом з батьками в будинку на Будьоновці», - сказав якось Віктор Вікторович. Певно, він мав на увазі котедж біля Ботанічного саду на вулиці Райніса. Ріелтори оцінили цей дім Януковича за зовнішніми ознаками приблизно від 700 тисяч доларів - до одного мільйона. Залежно від «фаршу», ціна помешкання може значно зрости.

Отож, можна говорити про ще одне навантаження на бюджет Людмили Янукович. Обігрів цього будинку газом коштуватиме їй від 200 до 400 грн. на місяць. Це якщо там немає басейнів з підігрівом, якщо не зловживати прийомом ванн та не надто розкошувати. Так що в 2005 році Людмила Янукович при її прибутках ризикувала ще й замерзнути.

А якщо серйозно - постає логічне питання: чи будинок в Донецьку - єдиний об’єкт нерухомого майна родини Януковичів, який не засвідчений в декларації, чи є й інші?

Коли «Обоз» на початку цього року завітав у будинок на Січневого повстання, охоронці на вході сказали, що Янукович тут не живе, а бо в квартирі триває ремонт. Про ремонт в цьому помешканні розповідав й його молодший син. (Знову диву даєшся: як, маючи трохи більше 7 тисяч доларів річного доходу, Януковичу примудрився виділити кошти для ремонту 140 квадратних метрів?) Проте повернемося до серйозного питання - де весь 2005 рік в Києві жив Янукович?

Прес-служба тримала це в секреті. Його прес-секретар Родіон Мірошник щось розповідав «Обозу» про житло за містом. Тобто, виходить, під Києвом Янукович має ще якусь нерухомість, яка не потрапила в декларацію. Чи, може, він весь 2005 рік знімав житло? Знов питання - за які гроші? З тих 630 доларів? Смішно. Бо в такому випадку можна уявити Януковича в однокімнатній квартирі в Броварах чи Ірпіні.

Існує безліч чуток про інші будинки-привиди Януковича, що не потрапили в декларацію.

Злі язики приписують Януковичу ще один будинок в Донецьку біля військового училища. Кажуть, там цілий Маріїнський палац, місцеві таксисти показують його приїжджим як головну окрасу міста. А місцеві жителі селища «Массандра» в Криму покажуть вам віллу Януковича за величезним парканом з колючим дротом. «Обоз» в матеріалі Рай на землі. Репортаж із кримської дачі Януковича дізнався, що вілла зареєстрована на юридичну особу. Але, як правило, диму без вогню не буває.

А тепер - про ще один прикол. З 2004 року величина квартири Януковича зменшилась на… 4 метри. В 2004 році він задекларував 144, в 2005 -140 кв. метри.

Ну, як тут не покепкувати. «Обоз» пропонує свою версію зменшення квартири: Віктору Федоровичу було сутужно з грошима от він й продав 4 метри з виходом на міжсходову площадку під аптеку або кіоск, щоб жителі елітного будинку далеко за пігулками чи туалетним папером не бігали.

В декларації про доходи у Януковича значиться ще один об’єкт нерухомості - гараж 22 кв. метри. Він був і в декларації 2004 року. Ось так: вже 3 роки гараж є, а на машину Віктор Федорович так і не заробив...

Та й як тут заробити, якщо вітчизняні пенсіонери грабують людину з двома погашеними судимостями просто серед білого. Ось приклад: восени 2005 року нахабний дядько з Бердичева прямо на мітингу запропонував Януковичу махнутися годиниками. Навколо було повно людей, ось й довелося Віктору Федоровичу зняти швейцарський «Zenit» й одягнути стареньку «Славу». З таким годинником лідеру партії Регіонів було соромно показатися на люди, адже у компаньйонів на руці - «скелетон» за півлимона, ось і довелося Віктору Федоровичу викласти майже весь річний прибуток, щоб купити новий пристойний годинник.

Янукович так витратився, що коли один журналіст в Краматорську запропонував йому «махнутися» мобілками - злякався і сказав, що мобільного в нього немає.

Але повернемось до годинника. Після втрати швейцарського «Зеніта» Янукович купив Blancpaine, що офіційно коштує 7 500 доларів. Щоправда, Віктор Федорович, міг купити його на розпродажі за 5995 доларів й зекономити на життя майже 1.500 доларів. Таким чином, в 2005 році Януковичу залишилося на життя по 125 доларів в місяць.

Якщо Людмила змогла вижити за 410 гривень на місяць, то й Віктор Федорович теоретично, зміг прожити за 625 грн. Тим паче, що у нього «внутрішніх ресурсів» більше.

Після усього «Обоз» робить висновок, що Янукович живе на легальні доходи, ніколи не бере супердорогих подарунків, адже для політика це рівнозначно хабару, а в Києві його по доброті душевній пригріли друзі.

Але знову прокол! Коли після відкриття першого засідання нової Верховної Ради депутати почали демонструвати журналістам свої костюми, Віктор Янукович спочатку скромно сказав, що не знає, якої марки у нього костюм. Проте незабаром сам розстебнув піджак і запропонував журналістам прочитати назву - «Brioni».

«Я завжди ношу костюми цієї марки», - сказав Янукович. В свою чергу, костюми цієї марки завжди коштують кілька тисяч доларів.

Отож, кореспонденту «Обозу», якому завжди не бракувало фантазії, цього разу не виходить «втиснутися» в декларацію Віктора Федоровича. Якби прем’єр-міністр сказав, що завжди носить ЦЕЙ костюм – я б ще якось зрозуміла ситуацію. Але, коли Янукович говорить про «КОСТЮМИ», - «звиняйте», я - «пас»!

фото с персонального информационного сервера Виктора Януковича, Дима Богданов/ОБОЗ