УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Яценюк розповів про чудо Єханурова

Яценюк розповів про чудо Єханурова

Одним із головних чинників зростання економіки України є подорожчання металу на світових ринках, вважає щойно відставлений міністр економіки Арсеній Яценюк.

Видео дня

«Є опосередкована залежність між вартістю будь-яких товарів і ціною енергоносіїв – зазначає він в інтерв’ю «Контрактам» (www.kontrakty.com.ua). – Фіксована ціна на газ в Україні і постійно зростаюча у світі дали додатковий поштовх для збільшення експорту».

За словами Яценюка, іншими чинниками зростання вітчизняного ВВП є будівельна галузь, яка, незважаючи на політичну невизначеність, впевнено розвивається останнім часом, а також активно зростаюча торгівля, зокрема за рахунок внутрішнього попиту.

З іншого боку, екс-міністр сумнівається, що ціна на газ $95 за тис. куб.м, яка забезпечує нинішній приріст, збережеться у 2007 році. «Я завжди говорив, що ціна газу і ставка транзиту – об’єктивно пов’язані речі, хоч би як комусь не хотілося зафіксувати тариф на транспортування на 5 років за відсутності гарантій стабільності ціни», - підкреслює Яценюк.

За його розрахунками, критичною для економіки України є ціна $140 за тис.куб.м. – для хімічної промисловості і $160 за тис. куб.м. – для металургії. Причому металурги, вважає Яценюк, менш залежні від коливання цін на енергоносії, оскільки останнім часом роблять значні інвестиції в енергозбереження чи взагалі відмовляються від газу.