УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На Близькому Сході припинили стрілянину (+відео)

255
На Близькому Сході припинили стрілянину (+відео)

Відеосюжет 1,045 МБ

Видео дня

(відео "Нового каналу")

На Близькому Сході - довгоочікуване перемир'я. Після восьмої години ранку у Лівані та Ізраїлі не чути вибухів. Воєнні дії у цьому регіоні тривали тридцять чотири дні. За рішенням ООН, південь Лівану тепер - під контролем миротворців. Міжнародний контингент, окрім гарантування миру, опікуватиметься також і поступовим виведенням ізраїльських військових із ліванської території, інформує "5 Канал".

Годинник в ізраїльському місті Хайфа з восьмої години ранку почав відлікувувати мирний час на Близькому Сході. І хоч це перемир'я світова преса називає крихким, місцеві політики вірять, що принаймні на деякий час пролиття крові припиниться. Прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт на кілька годин раніше наказав ЦАХАЛу припинити бойові дії та поступово виводити війська із Лівану. Бейрут нині найбільше турбує одне - як відбудувати зруйновану країну.

Джихад Азур, міністр фінансів Лівану:

- Збитки, завдані війною, величезні. Ліван зруйнований. Самотужки подолати наслідки воєнних дій ми не зможемо. Нам уже почали допомагати деякі країни, наприклад, Саудівська Аравія та Кувейт. Однак цих грошей недостатньо. Ми сподіваємося, що світова спільнота теж не забариться і зголоситься допомогти.

Південь Лівану тепер пильнуватимуть п'ятнадцять тисяч миротворців ООН. Відправити свої війська у цей регіон вже зголосилися шість країн - Марокко, Індонезія, Італія, Туреччина, Іспанія та Малайзія. Пересічні ліванці сподіваються, що миротворці також контролюватимуть і виведення ізраїльських вояків із ліванської території.

Цієї ночі, коли до перемир'я залишалося кілька годин, бойові дії у регіоні тривали. Ізраїльські військові збили два безпілотних літаки руху "Хезболла". Один - над територією Ізраїлю, другий - над ліванським містом Тір. Обстріл південних районів Бейрута не припинявся. Загинули 20 ліванців. Втрати Ізраїлю - п'ятеро військових. За час ізраїльсько-ліванського протистояння ЦАХАЛу вдалося знешкодити понад п'ятсот членів Хезболли. Хоча Ліван цієї інформації не підтверджує.