УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Фіделю Кастро - 80 років

366
Фіделю Кастро - 80 років

У неділю кубинському лідеру Фіделю Кастро - 80 років. Мешканці Острова Свободи планували гучно відзначити ювілей команданте, однак через раптову хворобу Кастро усі святкові заходи перенесли на кінець року.

Видео дня

Фідель Кастро приніс до Куби революцію та перетворив Острів Свободи на першу комуністичну країну у західній півкулі. Владу він здобув ще 1959 року і за майже півстолітнє правління нікому не передавав свох повноважень. Єдиним винятком стала його нещодавня хвороба. Хірургічне втручання зумовили раптова кровотеча шлунку та сильний біль. Після операції лідером Острова Свободи став рідний брат Фіделя - міністр оборони Куби Рауль Кастро. У світі команданте кубинської революції називають по-різному - революціонером, тираном, однак у своєму рідному містечку Біран Кастро завжди залишатиметься героєм.

Карідас Лопес, мешканець селища Біран: - Ми захоплюємося нашим героєм. Адже усі мешканці рідного селища Кастро знають, що родина Фіделя була дуже заможньою. Однак Кастро таки став революціонером попри те життя, яке він мав.

Фідель Кастро став ворогом Сполучених Штатів, націоналізувавши американські компанії та нерухомість і потоваришувавши із Радянським Союзом. Його правлінням захоплювалися не усі кубинці. За час керування державою Кастро, з Острова Свободи втікла не одна тисяча кубинців. Більшість обрала новою Батьківщиною Сполучені Штати. Саме тутешні кубинці і раділи звістці про раптову хворобу команданте та проводили антикастровські мітинги.

Турист, Франція: - Я обрав місцем своєї відпустки саме Кубу. Подивитися, як жив Кастро, чим живуть нині кубинці. Щоб не говорили про Кастро, він прожив уікальне та бурхливе життя. Він один із тих лідерів, яких тій чи іншій нації посилає Бог.

Тринадцятого серпня кубинці планували пишно відзначити вісімдесятиріччя свого правителя. Однак через хворобу та операцію Фіделя Кастро усі святкові заходи скасували та перенесли на грудень. Тим часом у Гавані відкрилася фотовиставка, приурочена до вісімдесятиріччя Фіделя Кастро. У такий спосіб кубинські митці вирішили хоч якось привітати лідера країни та - підбадьорити його під час лікування.