УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Журналісти б'ють на сполох: Цензура повертається

489
Журналісти б'ють на сполох: Цензура повертається

Премьер видел, что журналисты свободно берут интервью

Видео дня

Премьер-министр Виктор Янукович считает, что для журналистов освещающих его визит в Донецк были созданы лучше условия, чем для их крымских коллег во время вчерашнего визита премьера на полуостров. Об этом он сказал сегодня во время пресс-конференции в Донецке.

«Вопрос прессы относится к тому как они (в Крыму - прим. ред.) организовали - условия не были  созданы никакие», - подчеркнул Янукович.

При этом премьер отметил, что  «как бы обратная сторона этой медали это организация  здесь (в Донецке – прим. ред.). Я видел в зале были журналисты: они ходили, имели возможность брать интервью у участников этого совещания, очень много  камер было, все наоборот чем в Крыму.  Насколько мне известно, была трансляция заседания (премьера с административно - хозяйственным активом области – прим. ред.), журналистам, которым не хватило там места в зале. Они сидели здесь работали».

http://novosti.dn.ua/

Янукович просто "гонял мужиков"

Премьер прокомментировал вчерашний инцидент в Крыму, где журналистов не пустили на встречу Януковича с административно-хозяйственным активом полуострова.

«Я немного погонял мужиков, но по делу. Я потом поинтересовался, почему не допустили журналистов, и эта проблема была решена», – утверждает Янукович.

http://www.nr2.ru

Пресс-служба Януковича нагло фильтрует вопросы журналистов

Во время пресс-конференции Виктора Януковича с представителями СМИ области, которая проходит в здании Донецкой облгосадминистрации, для того, чтобы задать вопрос новому премьеру журналисты должны выстоять очередь, записаться и предварительно огласить свой вопрос его пресс-секретарю.

Об этом сообщают корреспонденті Интернет-газеты Донбасса и "Нового Региона".

Пресс-секретарь Януковича потребовал от работников СМИ сформулировать ему свои вопросы еще до начала пресс-конференции.

По словам пресс-секретаря, это делается для того, чтобы все журналисты могли получить ответ на свой вопрос, так как времени на пресс-конференцию отведено мало.

Тем не менее, журналисту «Нового Региона» было отказано в праве задать вопрос Януковичу относительно его мнения о необходимости регистрации крымско-татарского меджлиса, который долгие годы нелегально осуществляет свою деятельность.

Пресс-секретарь мотивировал свой отказ тем, что во время вчерашней поездки в Крым Янукович уже ответил на все вопросы, связанные с полуостровом.

«Все ответы уже есть в Интернете», – заверил пресс-секретарь работников СМИ.

Также вчера, 11 августа, в Крыму журналистов не пустили на встречу премьера Виктора Януковича с административно-хозяйственным активом полуострова.

Для журналистов организовали прямую трансляцию в холле с «отвратительным качеством звука».

Перед началом встречи у заранее аккредитованных журналистов, помимо редакционных удостоверений, требовали гражданские паспорта (позже от этого требования отказались), а потом «прогоняли через металлическую рамку и обнюхивали собаками».

http://ll-media.info и http://www.nr2.ru

Заява журналістів та працівників ЗМІ щодо наступу на свободу слова в Україні

9, 10 та 11 серпня 2006 року в Україні сталася низка прикрих і тривожних подій, які можуть свідчити про початок наступу на свободу слова.

Спочатку посеред дня 9 серпня в центрі Києва були викрадені працівники «Нашого радіо». Їх вивезли в ліс і там допитували, застосовували до них фізичну силу, залякували. Такого кричущого випадку бандитизму в столиці України не відбувалося давно.

Вдень 10 серпня новопризначений прес-секретар прем’єр-міністра Віктора Януковича Денис Іванеско відмовив «5 каналу» у трансляції в прямому ефірі прес-конференції глави уряду, чим порушив закони «Про інформацію» та «Про телебачення та радіомовлення». Жодних офіційних пояснень щодо інциденту з боку прес-служби Кабінету міністрів надано не було.

Увечері 10 серпня у місті Форос, Автономна Республіка Крим, був здійснений напад на директора ТРК Форос Федора Салія. Невідомий напав на нього без очевидного мотиву, завдав йому кілька ударів по голові і втік, коли на місці події з’явився співробітник телерадіокомпанії.

11 серпня від прес-секретаря Київської міської державної адміністрації до ЗМІ надійшло повідомлення про обмеження доступу щодо надання інформації журналістам офіційними особами КМДА.

Крім того, слід зауважити, що досі не був покараний належним чином за напад на знімальну групу СТБ народний депутат Олег Калашніков. Він де-факто належить до фракції Партії регіонів попри заяву лідерів фракції про його виключення.

Також досі не розслідувана справа нападу на головного редактора «Столичних новин» Володимира Кацмана. Невідомо, на якому етапі перебуває розслідування вбивства Георгія Гонгадзе.

Ми, журналісти та працівники засобів масової інформації, вкрай занепокоєні усіма цими подіями, які сталися протягом короткого часу. Сподіваємося, що це збіг обставин, але зауважуємо — ми зробимо все можливе і не допустимо повернення часів цензури і тиску на ЗМІ.

Тому:

Звертаємося до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка взяти під особистий контроль розслідування нападів на працівників ЗМІ.

Пропонуємо створити Громадську раду при Центрі громадських зв’язків МВС з метою оперативного реагування на злочини проти журналістів і працівників ЗМІ, координації дій з МВС та надання кваліфікованої і швидкої допомоги колегам, які потрапили у прикрі ситуації.

Звертаємося до прем’єр-міністра Віктора Януковича вжити заходів щодо недопущення дій з обмеження прав ЗМІ на доступ до відкритої урядової інформації.

Вимагаємо від прем’єр-міністра зробити організаційні висновки щодо поведінки прес-секретаря Дениса Іванеско у конкретному випадку, оприлюднити в ЗМІ офіційну позицію щодо заборони трансляції прес-конференції у прямому ефірі, а також надати запевнення про недопущення подібних ситуацій у майбутньому.

Вимагаємо від регіональних адміністрацій та органів місцевої влади зняти будь-які обмеження на доступ ЗМІ до відкритої інформації, в тому числі обмеження на акредитації в цих органах влади.

Вимагаємо від Генеральної прокуратури найближчим часом публічно оголосити про хід розслідування нападу народним депутатом Олегом Калашніковим на знімальну групу СТБ. А також надати інформацію про інші резонансні злочини проти журналістів.

Вимагаємо від фракції Партії регіонів у Верховній Раді надати ЗМІ офіційну інформацію від імені фракції щодо членства у фракції народного депутата Олега Калашнікова, адже в офіційних документах Верховної Ради він, попри заяви керівництва Партії регіонів, досі перебуває у фракційному списку.

Зі свого боку ми підтверджуємо наше подальше прагнення відстоювати свободу слова і безпеку наших колег усіма доступними законними засобами.

Попереджаємо, у випадку, якщо наступ на свободу слова триватиме, ми готові на різні форми активного протесту.

http://novosti.dn.ua/

„Репортери без кордонів” вимагають припинити утиски української журналістки

Міжнародна правозахисна організація „Репортери без кордонів” вимагає припинити утиски української журналістки.

„Репортери без кордонів” закликають державні органи України негайно припинити тривалі погрози, тиск і замахи на редактора українського тижневика „Дзержинець” Маргариту ЗАКОРУ та членів її родини.

В оприлюдненій у п’ятницю заяві організація звертає увагу на те, що цинічний характер замахів на журналістку, зокрема обстріли помешкання, пов’язаний з її професійною діяльністю. У тижневику „Дзержинець”, який з початку цього року виходить у Дніпродзержинську, неодноразово публікувалися критичні статті про корупцію в державних органах, судах, міліції та про незаконну бізнесову діяльність.

Як повідомлялося, 8 серпня на прес-конференції в УНІАН головний редактор дніпродзержинської газети “Дзержинець” М.ЗАКОРА заявила про тиск на неї з боку місцевого криміналітету. Вона розповіла, що газета відновила свою діяльність у січні 2006 року і користується популярністю серед читачів завдяки “злободенним статтям, що викривають приховані злочини осіб, так чи інакше пов’язаних з минулою міською владою, захищають скривджених нею”.

За словами М.ЗАКОРИ, газета бореться з фактами незаконної приватизації комерційних об’єктів у місті, з “продажними” міськими суддями, чиновниками, представниками правоохоронних органів.

За її словами, проти неї фактично розпочато кампанію тиску і терору: подано до судів 18 практично ідентичних позовів, розповсюджуються по місту низькопробні наклепницькі листівки, що компрометують її, вікна її квартири були піддані обстрілу.

www.unian.net

Журналістів «Нашого радіо» звинуватили у крадіжках

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розповів на своїй прес-конференції про анекдотичний випадок, який стався через ДТП. Це конфлікт між представниками бізнесу та працівниками «Нашого радіо».

Як розповів Луценко, автомобіль журналістів потрапив в ДТП, зіткнувшись з джипом, який належить торговому дому «Запоріжсталь». Поки учасники інциденту розбиралися, хто відшкодовуватиме збитки, з джипу викрали кейс з грошима. Люди, що їхали в джипі, вирішили, що це зробили журналісти. Водій викликав службу безпеки «Запоріжсталі», і ті «зайнялися» журналістами: відвезли за місто, погрожували, стріляли з «пристроїв для відстрілу гумових куль» над головою.

Однак виявилося, що насправді кейс викрала третя особа, і це було зафіксовано на відео. Тому, за словами міністра, ситуація вийшли «дещо іронічна»: представники «Запоріжсталі» отримали пошкоджений автомобіль, вкрадений кейс і кримінальну справу», - заявив Луценко. За його словами, група, що викрала журналістів, була затримана і зараз перебуває в міліції. По факту «роботи» охоронців над журналістами порушено кримінальну справу.

https://www.obozrevatel.com