УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Янукович поскаржився татарам на гази

1,0 т.
Янукович поскаржився татарам на гази

Прем`єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ і Президент Татарстану Мінтімер ШАЙМІЄВ під час зустрічі у п`ятницю в Криму обговорили питання поставок нафти і нафтопродуктів з Татарстану (РФ) до України, передає ”Новости-Украина”.

Видео дня

Зокрема, прем`єр-міністр, який прибув до Криму з робочою поїздкою, зустрівся з М.ШАЙМІЄВИМ, який перебуває в Криму на відпочинку.

Сторони також обговорили питання залучення інвестицій компанією ”Укртатнафта” в Кременчуцький нафтопереробний завод (Полтавська обл.).

В ході зустрічі сторони також обговорили питання цінової політики на нафтопродукти в Україні.

Довідка. ЗАТ «Укртатнафта» створене в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 млн. тонн переробки нафти на рік.

43,054% акцій «Укртатнафти» належать державі і передано до статутного фонду НАК «Нафтогаз України», 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану, 8,6% - компанії «Татнефть» (Татарстан), 8,336% - компанії AmRuz Traiding AG (Швейцарія), яка, у свою чергу, контролюється «Татнефтью». SeaGroup International plc. володіє 9,96% акцій «Укртатнафти».

У 2005 році «Укртатнафта» скоротила обсяги переробки нафти 9,2%, або на 608,3 тис. тонн, порівняно з 2004 роком, до 6 млн. 010,5 тис. тонн.