УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ООН ухвалила резолюцію по Лівану

165
ООН ухвалила резолюцію по Лівану

Сьогодні Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію по Лівану. Документ закликає до негайного припинення вогню між ізраїльськими військами та бойовиками угруповання "Хезболла", яке базується у південному Лівані. Крім того, резолюція передбачає відправку у зону конфлікту п'ятнадцяти тисяч миротворців. Документ ухвалили після кількатижневих консультацій та суперечок, і як визнав Генсек ООН Кофі Аннан, ці затримки похитнули віру людей у Раду Безпеки ООН.

Видео дня

Нижче наводяться ключові пункти резолюції ООН N1701:

- Резолюція закликає до "повного припинення" бойових дій, при якому "Хезболла" припиняє будь-які атаки та Ізраїль припиняє військові дії.

- Коли вогонь буде припинений, міжнародний контингент ООН UNIFIL на півдні Лівану буде розширений з 2000 до 15000, щоб сприяти розміщенню 15-тисячного ліванського війська і виведенню ізраїльської армії. Сили обох країн повинні рухатися "паралельно".

- Резолюція зумовлює низку кроків з постійного припинення вогню і пошуку довгострокового політичного рішення. Ці кроки включають роззброєння будь-яких воєнізованих груп у Лівані і дотримання обома сторонами так званої "Блакитної лінії", встановленого ООН кордону, що розділяє Ізраїль і Ліван.

- У резолюції підкреслюється важливість того, що армія уряду Лівану повинна бути єдиною озброєною організацією у країні. Ця умова націлена на запобігання діяльності бойових угрупувань "Хезболли". Заходи по забезпеченню цієї умови включають заборону присутності іноземних збройних сил окрім UNIFIL і заборону на торгівлю зброєю без дозволу уряду.

- У резолюції міститься вимога від світової спільноти якнайшвидших дій з надання фінансової та гуманітарної допомоги ліванському народу, включаючи надання фондів на повернення десятків тисяч біженців у свої будинки.

- Резолюція покладає на кожну зі сторін, які беруть участь, відповідальність за те, щоб жодна з дій, які робляться ними, не перешкоджало гуманітарній допомозі. Сюди входить забезпечення проходження транспортних колон із продуктами харчування і медикаментами.

На резолюцію номер сімнадцять нуль один світ очікував кілька тижнів. Нарешті суперечки подолані - і ті, хто підтримував у конфлікті Ізраїль, і ті, хто взяв бік Лівану, зрештою досягли компромісу. Окрім головного пункту - припинення ворожих дій, резолюція закликає до виведення ізраїльських військ з захоплених ліванських територій. Замість них бойовиків "Хезболли" стримуватимуть ліванська армія та посилений миротворчий контингент ООН. І Ліван, і Ізраїль, заявили, що з такою резолюцією згодні.

Тарек Мітрі, міністр закордонних справ Лівану: - Ми щиро вдячні за підтримку, яку нашій країні надавали протягом останнього часу. Ця підтримка допоможе нам, ми сподіваємося піднятися з руїн, відбудуватися і зцілити нашу понівечену країну.

Ден Гіллерман, посол Ізраїля у ООН: - Ізраїль готовий відгукнутися на заклик Ради Безпеки і дати ще один шанс ліванському уряду та міжнародній спільноті змінити ситуацію.

Попри ухвалену резолюцію, наступ ізраїльский війск у Лівані ще деякий час триватиме - до тих пір, поки уряд Ізраїлю не затвердить резолюцію ООН про припинення бойових дій. Таку заяву зробив речник ізраїльского МЗС Гідеон Мейр.

Гідеон Мейр, речник МЗС Ізраїля: - Премєр-міністр Ехуд Ольмерт рекомендував уряду Ізраїлю на своєму засіданні у неділю ухвалили резолюцію Ради Безпеки ООН. Що стосується операції у Лівані, поки що вона триматиме згідно з попереднім рішенням уряду.

У Ізраїлі та Лівані про ухвалення резолюції дізналися пізно ввечері. На вулицях Хайфи - північного ізраїльського міста, яке за останій місяць неодноразово потрапляло під обстріли "Хезболли", люди по-різному реагують на новинУ.

Люди: - Я не вірю у припинення вогню. Треба закінчити те, що ми почали - піти у Ліван і вбити усіх терористів.

- Сподіваюся, тепер, з резолюцією усе буде добре. І вони повинні відпустити наших солдатів з полону - це найголовніше.

А мешканці Бейрута сподіваються, що резолюція покладе край свавіллю "Хезболли" і нарешті принесе у країну мир та стабільність.

Тим часом за кілька годин до ухвалення резолюції Ізраїль обстріляв автоколону з ліванськими біженцями. Щонайменше четверо людей загинули та п'ятнадцятеро зазнали поранень. Під прицілом ізраїльського безпілотного літака опинилися понад сто цивільних машин. Вони їхали з міста МарджаЮн на півдні Лівану, де тривають бої.