УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Янукович відчув себе Президентом і гальмує НАТО

1,3 т.
Янукович відчув себе Президентом і гальмує НАТО

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович заявляє про намір уряду відстрочити приєднання України до Плану дії щодо членства в НАТО. Про це Віктор Янукович повідомив журналістам після прес-конференції.

Видео дня

“Тому, утримуючись від негайного подання заявки про приєднання до Плану дій щодо членства, ми маємо намір використовувати часовий проміжок, для роботи з реального зближення з НАТО, проведенню необхідних реформ, виконанню рекомендацій, які вже надані Альянсом”, - сказав Янукович. При цьому він підкреслив, що уряд України не відмовляється від Плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО, але тимчасово переносить ухвалення остаточного рішення з цього питання на період, коли буде досягнуто більшого рівня інформованості населення про НАТО в процесі консолідації суспільства.

За словами Януковича, уряд найближчим часом обговорюватиме питання виконання Міністерством закордонних справ й іншими відомствами програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на найближчі роки. “Ми впевнені, що остаточну відповідь на діалог, який триватиме протягом наступних кількох років в українському суспільстві щодо вступу України до НАТО, дасть загальноукраїнський референдум з цього питання”, - відзначив прем’єр-міністр.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ

В Універсалі національної єдності, який підписав Янукович, стосовно співпраці з НАТО сторони задекларували розвиток взаємовигідної співпраці відповідно до Закону «Про основи національної безпеки України» в редакції, яка чинна на дату підписання універсалу. Предбачалося, що Україна надалі співпрацюватиме з НАТО, а референдум щодо членства в Альянсі відбуватиметься вже на стадії, коли Україна зможе реально претендувати на набуття членства.

Водночас закон «Про основи національної безпеки України» передбачає, що «Президент України як глава держави, гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України (254к/96-ВР), прав і свобод людини і громадянина, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України і Голова Ради національної безпеки і оборони України здійснює загальне керівництво у сферах національної безпеки та оборони України».

Питання членства в НАТО належить саме до сфери національної безпеки і оборони країни.

В Секретаріаті Президента прокоментували заяву Віктора Януковича. Голова служби соціально–економічної політики СП Павло Гайдуцький відмовився коментувати заяву Віктора Януковича, посилаючись на те, що не чув самої заяви.

Проте, він прокоментував заяву прем’єр-міністра щодо вступу до СОТ. Павло Гайдуцький вважає, що глава Уряду мав на увазі не небажання уряду йти до СОТ, а те, що перед Україною стоїть багато питань, які необхідно вирішити до того, як стати членом СОТ. Це прийняття законів і продовження переговорного процесу. Крім того, є й інші фактори, які не залежать від України. Такі, як призначення сесії СОТ, на якій буде розглянуто питання вступу до цієї організації України.

В МЗС запропонували звернутися за коментарем з цього приводу письмово. Оглядач чекає на реакцію міністерства.

Міністерство оборони послалося на відсутність міністра, тому відмовили в коментарі.