УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ізраїль звинуватили в утримуванні ліванців у заручниках

243
Ізраїль звинуватили в утримуванні ліванців у заручниках

Міністр внутрішніх справ Лівану Ахмед Фатфат звинуватив ізраїльські війська в тому, що вони утримують в заручниках понад триста п'ятдесят ліванських військових та поліцейських. Фатфат стверджує, що ЦАХАЛ використовує їх як живі щити. Командування ізраїльської армії спростовує цю заяву. У Лівані енергетична криза. В більшості міст майже не залишилося пального. На заправках кілометрові черги. Бензин потрібен ліванцям не лише для авто - на пальному працюють генератори в більшості приватних будинків. Однак основну масу людей, що стоять в чергах за бензином, становлять водії.

Видео дня

Файсал Ахмед, водій таксі: - Ми стоїмо тут вчерзі по три-чотири години. А заправити ми можемо лише кілька літрів пального, більше не дозволяють брати.

Тим часом дипломати продовжують розмірковувати над вирішенням кризи. Росія запропонувала свій варіант резолюції ООН щодо припинення конфлікту між Ліваном та Ізраїлем. Сторонам запропоновано припинити вогонь в регіоні упродовж сімдесяти двох годин. У варіанті, запропонованому США, про таке швидке припинення вогню не йдеться. Також цей документ не влаштовував Ліван через відсутність у ньому пункту щодо негайного виводу ізраїльських військ з території Лівану.

Віталій Чуркін, представник Росії в ООН: - Дві сторони ворогують між собою. При цьому існує безліч нюансів та умов, які необхідно враховувати. Наш варіант резолюції може влаштувати обидві сторони.

Тим часом офіційна влада Ізраїлю втрачає довіру власного населення. Згідно з результатами опитування, менше ніж половина громадян Ізраїлю підтримують дії прем'єр-міністра країни Ехуда Ольмерта. Ще місяць тому, на початку конфлікту рівень довіри до Ольмерта становив сімдесят п'ять відсотків. Міністр оборони Ізраїлю Амір Перес має підтримку лише тридцяти семи відсотків опитуваних, на відміну від шістдесяти семи відсотків, які він мав нещодавно.