УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

З вересня Президент візьметься за гордість Мороза

135
З вересня Президент візьметься за гордість Мороза

У вересні цього року до Конституційного Суду буде направлено подання із вимогою скасувати політреформу. Про це заявляють депутати від "Нашої України", які переконані, що наберуть небхідні для цієї ініціативи 45 підписів парламентаріїв. Деякі політики та правники прогнозують - новому складу Конституційного Суду доведеться витримати тиск не менший, аніж їхнім попередникам - за часів Кучми.

Видео дня

Один плюс один дорівніює один. Така арифметика визначення терміну правління Кучми довела - Конституційний Суд може змінити долю держави. Складові арифметичної формули - правова позиція та політичний тиск. Переважає останній. Для новосформованого Конституційного Суду першочерговим на кону замість президентських термінів - повноваження Гаранта. Пропрезидентська фракція на парламентських канікулах подбає про те, щоб уже у вересні на столі голови суду опинилося подання про невідповідність процедури ухвалення політреформи Основному Закону. Тиск Президента на суддів парламентарії цілком виключають.

Володимир Стретович, народний депутат, "Наша Україна": - Якщо це правда, якщо це істина з формальної юридичної точки зору чому це пропрезидентськість? Просто що Президент заявляє таку свою позицію. Но цю позицію заявляю і я і ще левова частка української спільноти. Але не можна вішати ярлик що це на догоду Президента робиться.

Представник Президента в Конституційному Суді на боці Серкретаріату та пропрезиденської фракції. Порушення процедури при ухваленні закону - вагома підстава для скасування конституційної реформи.

Володимир Шаповал, постійний представник Президента у КС: - Закон та інші нормативно-правові акти, ухвалені в порушення Конституції вони можуть визнані нечинними.

Нещодавня заборона ревізії політреформи - правовий нонсенс - заявляють прихильники ідеї перегляду розподілу владних повноважень. Їхні опоненти також вважають таку перестраховку заслабкою. Колишній претендент на посаду судді Конституційного Суду за часів Кучми - Степан Гавриш переконаний - сила президентського тиску не дозволить суддям дотриматися закону.

Степан Гавриш, заслужений юрист України: - Слабка страховка парламента який прийняв закон про те, що Конституційний суд не може переглядати зміни до Конституції виглядає дещо наївною. Конституційний суд буде використовуватися як інструмент політичної боротьби І зважаючи що в ньому скоріш за все буде політична більшість Президента, без сумніву він буде джерелом конфликту.

Колишні судді Конституційного Суду не заперечують - їм довелося відчути на собі політичний тиск. Радять своїм наступникам - абстрагуватися від власних політичних уподобань на користь закону. За свої рішення, якими вони б не були, екс-судді не бояться - закон визнає їх остаточними і забороняє скасування будь-яких висновків Конституційного Суду.

Микола Корнієнко, суддя Конституційного Суду у відставці: - раз незавершена конституційна реформа, для конституційного суду величезне поле дій. По-перше будуть вноситися проекти законів про внесення змін до конституції, і треба давати відповідні висновки. Треба буде вирішувати числені компетаційні спори,які не можуть не виникати. Це свідчення практики - муж Президентом, КМ, ВР.

Екзамен на неупередженість для влади та новопризначеного Конституційного Суду - обрАння голови. Хоча процедура таємна, політики та правники не виключають, що в цьому питанні можливий тиск на суд з боку політичних сил. Мати свого головуючого - вигідна справа. Саме голова суду вирішує процедурні моменти, може зняти з розкладу роботи подАння або, якщо це треба, взагалі його не вносити на розгляд. Утім, суворих термінів обрАння голови суду не існує, нині ж тимчасовим виконувачем обов'язків є Іван Домбровський - колишній суддя Верховного суду, який готував рішення по справі "Ющенко проти Януковича".