УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ізраїль розпочав наступальну операцію в Лівані

144
Ізраїль розпочав наступальну операцію в Лівані

Ізраїльське військо розпочало нову операцію у Південному Лівані через кілька годин після рішення уряду розпочати наступальну операцію проти войовничого угруповання "Хезболла".

Видео дня

Колони бронетехніки вирушили у Ліван під прикриттям артилерійського вогню. Речник війська повідомив, що операція не пошириться за межі існуючого театру бойових дій і має на меті унеможливлення ракетних обстрілів "Хезболли".

Ізраїльське військо зустрічається із запеклим опором у Південному Лівані. У чотирьох окремих сутичках загинули 15 ізраїльських резервістів. Це та ціна, яку Ізраїль повинен бути готовим платити за подальший наступ вглиб Лівану.

В ніч з середи на четвер ізраїльська бронетехніка перетнула кордон з Ліваном під прикриттям артилерійського вогню. Проте речники війська твердять, що це поки що не стільки розширення наступу на суші, скільки операції проти окремих позицій "Хезболли", звідки ведуться ракетні обстріли.

Ізраїльська громадськість цілком підтримує дії уряду, але наступні кілька днів можуть бути, як ніколи досі, визначальними.

Лідер Хезболли Шейх Хассан Насралла пообіцяв у телевізійному зверненні перетворити південний Ліван у цвинтар для ізраїльських солдатів. За його словами, тисячі бійців готові чинити опір вторгненню Ізраїлю, тоді як ізраїльське військо досі не спромоглося контролювати жодного клаптика ліванської землі.

Шейх Насралла розкритикував проект резолюції ООН як про-ізраїльський і несправедливий для Лівану. Він підтримав ідею ліванського уряду надіслати у Південний Ліван своє військо радше як міжнародних миротворців.

Адміністрація президента Буша відреагувала на рішення Ізраїлю продовжити наземні операції і заявила, що США виступають проти ескалації насильства з обох боків.

Представники США та Франції намагаються змінити проект резолюції ООН, який розкритикували арабські країни через відсутність заклику до Ізраїлю вивести свої війська з Лівану. Посол Ізраїлю при ООН Ден Гіллерман заявив, що проект резолюції розвалився, і його країна і далі буде себе захищати.