newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Раді нова коаліція! Янукович вип'є 50 грамів

246
У Раді нова коаліція! Янукович вип'є 50 грамів

Коаліціянти відзначать створення коаліції – вип'ють по 50 грам

Видео дня

Віктор Янукович повідомив «Оглядач», що сьогодні увечері він і його нові соратники по коаліції відзначать урочисту подію за чарочкою. За словами лідера ПР, вони вип'ють по 50 грам.

Для Порошенко підшукають місце, якщо він увійде до коаліції

Віктор Янукович погодитися надати представникам «Нашої України» посади в своєму майбутньому уряді за умови, якщо НУ увійде до коаліції. Про це він повідомив кореспондента «Оглядача».

«Якщо «Наша Україна» увійде до коаліції, ці питання будуть розглянуті», — заявив Янукович.

Він також вважає, що у Ющенка немає підстав не внести його кандидатуру на пост прем'єра у Верховну Раду. «Чому він не погодитися?» — риторично запитав Янукович у журналістів про мотиви Президента йому відмовити.

У той же час відзначив, що він «ніколи не загадував».

У Януковича - «реальна» програма

Віктор Янукович сказав, що програма уряду повинна бути «реальною». «Перше її завдання - бути виконаною», - заявив він журналістам. «Ми готові сформувати структуру влади, від цього залежить, як швидко країна виходитиме з кризи». Так само лідер ПР заявив, що коаліція готова вже наступного тижня сформувати уряд. «Ми до цього давно готуємося", - зізнався він.

Кажучи це, Віктор Федорович просяяв променистою усмішкою. Вперше за весь час прес-конференції, повідомляє наш кореспондент.

Янукович без 5 хвилин прем'єр

Кандидатура Віктора Януковича буде запропонована Президентові на пост прем'єр-міністра. Сьогодні голова ВР підпише відповідний лист, який піде до Секретаріату Президента.

Симоненко нагадав, що у Президента на ухвалення рішення є 15 днів. До відпустки ВР розгляне пропозиції і про прем'єр-міністра, і про Кабмін.

Янукович пообіцяв не піднімати ціни на газ

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович пообіцяв не піднімати ціни на газ. «Ми маємо намір шукати спільну мову з нашими партнерами, щоб цього року у жодному випадку не піднімати ціни», - заявив Янукович

Ми прийшли, щоб врятувати мир

«Ми ухвалили, перш за все, рішення про створення коаліції, назвали її антикризовою, тому що ситуація в країні дуже непроста», - повідомив журналістів Янукович. Кризові явища, за його словами, розповсюдилися не тільки в економіці і політиці, але зараз до цього додалася ще і криза влади. «Потрібно наводити лад. У нас є програма", - пообіцяв лідер ПР. «Друге рішення, яке ми прийняли, - висунення прем'єр-міністра, повідомив Янукович.

Нового прем'єр-міністра представляв Симоненко. За його словами, членів нової коаліції об'єднує розуміння високої відповідальності за все, що відбувається в країні. «Україна сьогодні стогне від того, що ми загрузнули в процесі безвідповідальності влади. Ми об'єднуємося для того, щоб заявити народу України: ми ті політичні сили, які стали вищими за партійні інтереси", - заявив Симоненко. Він завірив, що коаліційна програма повна конкретики.

Кандидата на прем'єр-міністра України пропонуватиме Партія регіонів. Йому доручено від коаліції переступити до формування пропозицій, зокрема – кадрових». Ми, комуністи, пішли в цю коаліцію свідомо, - завірив Симоненко.

Представник СПУ Цушко заявив: «Наша політсила узяла на себе удар, узявши відповідальність розрубати цей Гордіїв вузол. Сьогодні можна по-різному оцінювати цей крок, але оцінить нас час, за наслідками роботи коаліції. Щоб і ви, журналісти, і народ перестали лаяти нас, політиків. У нашій угоді є пункт, що і інші політичні сили і народні депутати в індивідуальному порядку можуть приставати до коаліції».

Янукович, Цушко і Симоненко підписали угоду в чотирьох екземплярах

Нову коаліцію назвали «антикризовою». Так повідомив Петро Симоненко за наслідками її підписання.

Вся процедура зайняла декілька хвилин. За підсумками підписання, як очікується, відбудеться брифінг для журналістів.

Під час підписання на задньому плані знаходилися Євген Кушнарьов, Раїса Богатирьова і Іван Бокий.

У Раді нова коаліція

У парламенті створена нова коаліція. До її складу увійшли 233 народних депутати від СПУ, Партії регіонів і КПУ. Ще 20 голосів буде пізніше, оскільки деякі депутати відсутні в місті. Так повідомили журналістів після створення коаліції.

Урочисте підписання відбудеться через декілька хвилин на третьому поверсі ВР.

Соціалісти вийшли з «помаранчевої» коаліції

Соціалісти відкликали свої підписи під коаліційною угодою з «Нашою Україною» і БЮТ. Про це журналістам повідомило джерело.

Ухваливши на політраді рішення не полишати коаліцію, пізніше вони під керівництвом Олександра Мороза склали спеціального листа, адресованого лідерам НУ і БЮТ, в якому заявили про свій вихід з їх коаліції. При цьому лист підписаний всіма депутатами, що вирішили приєднатися до ПР.

Зараз засідання трьох фракцій вже почалося. На ньому головує Янукович. Спікера ВР Морозу в президії немає.

Одним з етапів засідання став збір підписів соціалістами про відмову від членства в колишній більшості.

Янукович готовий сформувати уряд

Віктор Янукович приїхав на збори депутатів трьох фракцій за годину після його анонсованого початку. Його супроводжував Рінат Ахметов. Янукович заявив, що готовий сформувати свій уряд.

Коментуючи заяву Президента про те, що якщо 25 липня не буде сформований Кабмін, він розпустить Раду, Янукович зазначив: «Значить, Ющенко порушить Конституцію».

В цілому він був небагатослівний і виглядав дещо пригніченим. За станом на 18-у годину збори ще не почалися. Олександр Мороз у залі відсутній.

Клюєв обіцяє коаліцію уже сьогодні

За прогнозами одного з лідерів Партії регіонів Андрія Клюєва, сьогодні відбудеться формалізація нової коаліції, а також затвердження Віктора Януковича як єдиного її кандидата на прем'єрство. Як повідомив Клюєв, альтернативних йому кандидатур немає.

Водночас питання про віце-спікерство за квотою ПР ще розглядається, але, найімовірніше, їм стане Раїса Богатирьова. Клюєв також підтвердив, що ще одне крісло в Президії відведе комуністові Адаму Мартинюку.

Водночас Євген Кушнарьов, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи дав Президент згоду на внесення до парламенту кандидатури Януковича, сказав: «Ми його згоди не питали, це його обов'язок».

Кушнарьов також вважає, що «коаліція буде створена в стійкому форматі».

Також Раїса Богатирьова, відповідаючи на запитання про кількість комітетів, сказала: «Не важливо, скільки їх буде. Важливо, щоб при будь-якій кількості розподіл був пропорційним».

СПУ йде в широку коаліцію. Без Луценка

Мороз звинуватив помаранчевих у кульбіті СПУ

На політраді Соціалістичної партії України було ухвалено рішення про створення «широкої коаліції». Про це повідомляє кореспондент «Обозревателя».

Олександр Мороз виступив перед журналістами за результатами Політради Соціалістичної партії України. Лідер партії повідомив, що партія вирішила приступити до створення широкої коаліції. За його словами, таке рішення СПУ прийняла нібито через різкі заяви БЮТ та НУ про розвал помаранчевої коаліції, що дозволило соціалістам юридично оформлювати «широку» коаліцію.

Питання про кандидата па посаду прем’єра. За словами Мороза, на політраді не обговорювалося. Також він додав, що після розмови з президентом Ющенко теж підтримав його думку, що необхідно залагоджувати розкол між сходом і заходом.

Юрій Луценко по завершенні політради відмовився коментувати її результати: «Я вже все сказав» - заявив Луценко журналістам, залишаючи Дім кіно.

Ключковскьий поставив Януковича на лічильник

Вчора відбулась зрада з боку однієї з трьох політичних сил, учасниць коаліції. Про це сказав народний депутат Юрій Ключковський, повідомляє прес-служба «Нашої України».

«Факт зради не викликає сумніву. Ми бачимо порушення як внутрішньопартійних рішень соцпартії, так і зобов’язань по коаліційній угоді. Очевидним є те, що трійки вже немає», - сказав він.

«Чи сформовано іншу більшість – невідомо. Але з цього моменту починається відлік 30 днів для створення нової коаліції», - наголосив він.

«Прийнято рішення про те, що всі партії учасниці Блоку проведуть свої внутрішні з’їзди, вони визначаться зі своїми позиціями. Потім відбудеться президія Блоку і ми визначимось зі своїми наступними діями», - повідомив народний депутат.

Кушнарьов запропонував прив'язати до себе комуністів

В ексклюзивному коментарі «Оглядачеві» Євген Кушнарьов заявив, що не має наміру балотуватися на посаду віце-спікера. Він пояснив, що його кандидатура називалася як одна з вірогідних, «коли Віктор Федорович перераховував гідних людей».

Водночас одне з джерел «Оглядача» в середовищі ПР припускає, що другим спікерським замом стане Адам Мартинюк. Він пояснив це необхідністю «прив'язати до себе комуністів, поки ми не створимо дублюючий пакет голосів для коаліції».

Відповідаючи на запитання про те, звідки можуть узятися ці голоси, джерело сказало: «тільки з середовища «Нашої України» і БЮТа».

Янукович хоче Кушнарьова

Євген Кушнарьов — ще одна кандидатура на віце-спікерство від Партії регіонів. Про це повідомило інформоване джерело в середовищі ПР.

Симпатії депутатів розділилися приблизно пропорційно, внісши у фракцію деякі розбіжності. Одна частина «регіоналів» має намір підтримувати Богатирьову, друга, Азарова й Мороза, виступає за Ніну Карпачову. Їхні аргумент — досвідченість Карпачової. Євген Кушнарьова запропонував особисто Віктор Янукович.

Крісло віце-спікера пропонують Януковичу

На посаду першого віце-спікера буде правильно висунути кандидатуру від фракції "Партії регіонів", а на посаду віце-спікера кандидатуру від КПУ, - вважає заступник керівника фракції "Партії регіонів" Євген Кушнарьов. Таку думку він висловив в інтерв'ю журналістам перед початком ранкового пленарного засідання парламенту України сьогодні, 7 липня.

Євген Кушнарьов відзначив, що його політична сила має намір завершити формування керівництва парламенту сьогодні й проінформував, що фракція "Партії Регіонів" має намір висунути на посаду першого віце-спікера кандидатуру Віктора Януковича, передає ІА REGNUM.