newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Азаров – всего лишь марионетка

Азаров – всего лишь марионетка

6 липня народний депутат Олександр Стоян повідомив, що Партія регіонів прийняла рішення висунути на посаду спікера кандидатуру Миколи Азарова.

Видео дня

У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із питанням: «Чи може стати Головою Верховної Ради кандидат від Партії регіонів?»

Андрій ЄРМОЛАЄВ (президентЦентру соціальних досліджень «Софія»):

„Я думаю, що це сумнівно. Звичайно, з точки зору реального контролю за голосами є проблеми і щодо кандидатури Петра Порошенка, але щодо кандидатури пана Азарова, то Партія регіонів ризикує взагалі залишитися в меншості.

Я думаю, що це скоріше дипломатичний жест, який демонструє впевненість і самостійність Партії регіонів в ході голосування по кандидатурі спікера. Саме для того, щоб «засвітити» позицію партії, показати, що у неї є нормальні кадрові ресурси, і робиться цей крок”.

Віктор НЕБОЖЕНКО (керівник соціологічної служби «Український барометр»):

„Партия регионов может выдвинуть своего кандидата и он даже может стать полноценным кандидатом и даже спикером. Но это может быть только в том случае, если Партия регионов выдвинет не Азарова, а кого-то другого. Азаров – сторонник «российской линии» в украинской политике и поэтому он не подходит для 80% украинских политиков. Я думаю, что Азаров – это проходная фигура в тонкой политической игре, в которую наконец-то научилась играть Партия после своего силового давления на коалицию. А думаю, что после Азарова появится еще одна фигура, которая будет более презентативна для Украинского государства. То есть, человек в совершенстве владеющий языком, имеющий коммуникации от Львова до Харькова, от Харькова до Одессы и от Одессы до Киева. Вот в таком случае Пария регионов может рассчитывать на больший успех. Скорее всего Азаров – это все таки промежуточная фигура и надо ожидать следующих политических тактических ходов Партии регионов”.

Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„У мене є сумнів, що кандидатура від Партії регіонів набере необхідну кількість голосів, незалежно від того, хто буде балотуватися на цю посаду. Крім того, я думаю, що інстинкт самозбереження «помаранчевих» та «малинових» змусить їх проголосувати за кандидатуру, що висуває «Наша Україна», тобто за Порошенка. Інакше вони отримають чергову кризу, і в найбільшому програші будуть саме соціалісти. Тимошенко буде гарантувати свої голоси за кандидатуру Порошенка, адже інакше вона не отримає прем’єрську посаду. Мені важко зрозуміти мотивацію соціалістів не голосувати, оскільки вони не потрібні в іншому форматі коаліції. А провал голосування по спікеру буде мати саме такі наслідки”.

Євген КОПАТЬКО (директор Компанії соціологічних і маркетингових досліджень ДІАЦ м. Донецьк):

„В нашей стране все может случиться. Я думаю, что есть договоренности с представителями «помаранчевых» сил, очевидно, что есть компромиссные кандидатуры. После разблокирования парламента любая политическая сила может выдвигать кандидатуры на эту должность. Что касается Азарова, то я считаю, что это вполне достойная кандидатура на пост спикера. Будет он избран или нет – говорить еще рано. Я думаю, что это не просто тактический ход. Возможно уже есть некоторые договоренности”.

Іван ЛОЗОВИЙ (президент Інституту державності і демократії):„Микола Азаров звичайно може стати головою Верховної Ради, особливо враховуючи його давнє знайомство з Віктором Ющенком. Але Микола Янович створив репресивну систему, яка коштувала країні десятки мільярдів доларів, і це неприйнятно для кандидата на будь-яку високу посаду в Україні”.