newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Розкол СПУ: Винский для Мороза остался только членом

Розкол СПУ: Винский для Мороза остался только членом

Винского уволили наполовину

Видео дня

Социалисты не намерены отзывать свою подпись под соглашением о демкоалиции. Об этом сообщил журналистам представитель СПУ Святослав Мендусь.

Он рассказал, что Политсовет удовлетворил прошение об отставке Иосифа Винского. На его место был избран Василий Цушко. Вместе с тем, Винский по-прежнему остается членом Соцпартии.

Мороз думає, що у нього розколу немає

Перед тим, як піти на засідання Політради СПУ, Олександр Мороз поспілкувався з журналістами.

На його думку, розколу в Соціалістичній партії немає, а заява про зняття з себе повноважень Вінського та Гармаш говорить про те, що «ці люди не розуміють ситуації і ставлять особисті інтереси вище суспільних та партійних».

Заява Луценка про те, що він розглядатиме як зраду об’єднання соціалістів з регіоналами, Мороз відмовився коментувати. Він лише сказав, що Луценко має право на свою власну думку.

Лідер соціалістів також повідомив, що на зустрічі з Президентом вони обговорювали ситуацію, що склалася у парламенті та в партії. На думку Мороза, усі позиції щодо ситуації, що склалася, були з’ясовані під час цієї розмови.

Олександр Мороз похвалився, що Президент особисто привітав його з обранням на посаду голови Верховної Ради.

Луценко вважає Мороза зрадником

Юрій Луценко заявив про те, що якщо соціалісти об’єднаються з Партією регіонів і голосуватимуть за кандидатуру Віктора Януковича на посаду прем’єр-міністра, він відмовиться працювати в такому уряді. Крім того, він назвав таку коаліцію зрадою.

Соціалісти знайшли заміну Морозу

Лидером фракции Социалистической партии Украины избран Василий ЦУШКО.

Об этом в интервью журналистам сообщил член фракции Александр БАРАНИВСКИЙ, передает УНИАН.

Он также рассказал, что сегодня в 15.00 состоится заседание Политсовета партии, где, среди прочего, будет рассматриваться также заявление Иосифа ВИНСКОГО об отставке с должности первого секретаря политсовета СПУ.

Ще один соціаліст назвав Мороза зрадником

Секретар політради СПУ Геннадій Задирко слідом за іншим соціалістом Йосипом Вінським звинуватив Олександра Мороза і його соратників у зраді і пішов у відставку. Про це говориться у його заяві Задирка, розміщеній на офіційному сайті СПУ.

«6 липня 2006 року на засіданні фракції Соціалістичної партії України, на пленарному засіданні сесії Верховної Ради України, головою партії О.О. Морозом та частиною фракції, без перебільшення, відбулась зрада майбутнього України, майбутнього нашої партії. Своїми діями лідер партії та частина фракції грубо порушили рішення Політради, що призвело до фактичного знищення коаліції демократичних сил у Верховної Ради України V скликання», — заявляє Задирко.

Винский пообещал показать «героев» народу

Конфликт, возникший в СПУ, возможно, будет разрешен завтра на экстренном политсовете партии, созванном по инициативе Иосифа Винского. Он подчеркнул, что в случае необходимости готов инициировать создание съезда СПУ.

«Часть депутатов фракции предала партию и избирателей, и пошла на то, чтобы привести к власти Партию регионов», — заявил Винский.

Винский не собирается писать заявление о выходе из партии, и готов «бороться за партию, но не за фракцию, до конца». Он особо подчеркнул, что предупреждал Александра Мороза о своем категорическом непринятии формата коалиции с ПР еще до выборов.

Винский признался, что это «его личная боль», поскольку он идет бок-о-бок с Александром Морозом уже длительное время, «но теперь мне с ним разговаривать не о чем, мы будем общаться только в формате политсовета».

Винский не стал подтверждать информацию о том, будто бы за поддержку ПР некоторые члены СПУ получают солидные бизнес-активы: «страна сама скоро узнает своих героев». Самому Винскому за его молчание бывшие соратники денег не предлагали. «Я не нуждаюсь в подачках», — заявил он.

Отвечая на вопрос журналистов о том, что социалисты наверняка пояснят демарш Винского стремлением удержать пост вице-премьера, он сказал: «Это смешно».

Вінський пішов у відставку від Мороза-зрадника

Один із лідерів Соціалістичної партії України Йосип Вінський пішов у відставку з посади Першого секретаря Політради СПУ, звинувативши Олександра Мороза та інших членів фракції СПУ у зраді і намаганні створити коаліцію з Партією регіонів. Про це йдеться у його заяві, розміщеній на сайті СПУ.

«Я, Вінський Йосип Вікентійович, подаю у відставку з посади Першого секретаря Політради СПУ в зв’язку з тим, що Голова СПУ О.Мороз фактично підтримав лінію на розвал Коаліції демократичних сил, організував порушення рішення Політради СПУ на засіданні фракції СПУ у Верховній Раді», — заявив Вінський.

Нагадаємо, 6 липня 2006 року фракція СПУ у Верховній Раді України більшістю голосів (19 проти 10) проголосувала рішення, спрямоване на відмову від голосування за кандидатуру від «Нашої України» Петра Порошенка на посаду Голови Верховної Ради України.

«Таке голосування суперечить духу і букві Угоди про створення Коаліції демократичних сил, яка була парафована мною особисто, як уповноваженим представником СПУ на переговорах, підписана Головою СПУ О.Морозом та всіма 33 народними депутатами від СПУ», — підкреслює Вінський.

За його словами, рішення фракції суперечить чотирьом одноголосно проголосованим рішенням Політради СПУ, які однозначно були висловлені за створення Коаліції демократичних сил.

«Обґрунтовуючи свою антипартійну позицію частина народних депутатів — членів фракції СПУ та особисто Голова СПУ О.Мороз прикривали її системою, абсурдних, надуманих, необґрунтованих аргументів. Мета цих аргументів — приховати справжні наміри частини фракції, які полягають в намаганні створити коаліцію з Партією регіонів», — переконаний нещодавній соратник Мороза.

«Я член СПУ з дня її заснування. Разом з партією пройшов непростий шлях. Сьогодні для мене очевидною є зрада партії, зрада тих мільйонів громадян України, які нам вірили і за нас голосували. Особистою моєю трагедією є те, що я вже не можу довіряти О.Морозу, як лідеру СПУ, як людині поряд з якою я ішов 15 років, яку я підтримував в усьому, причому брав на себе найбільш брудну та невдячну роботу.

Разом з тим, я, як Перший секретар Політради СПУ, вичерпав всі політичні можливості впливу на ситуацію і не можу дальше прикривати переродження частини верхівки партії, а з морально-етичних мотивів не можу підтримувати сценарій приведення до влади Партії регіонів», — заявив Йосип Вінський.