УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Захід вимагає інформації про «Росукренерго»

Захід вимагає інформації про «Росукренерго»

Представники базованої в Лондоні неурядової організації «Глобал вітнес» говороять, що досі не отримали від українського уряду пояснень щодо співпраці з «Росукренерго».

Видео дня

«Відносини між Україною та Росією щодо ціни на газ — це складне питання. Ми не обговорюємо комерційний бік справи, але ми стверджуємо, чим би ви не займались, ви повинні це робити відкрито. Неприйнятною є ситуація, коли компанія, яка займається постачанням газу до України, навіть не називає своїх власників», — заявив представник «Глобал Вітнес» Дермот О'Салліван в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

Раніше в вівторок «Глобал Вітнес», яка проводить розслідування в сфері видобутку природніх ресурсів, закликала майбутній український уряд назвати осіб, що стоять за швейцарською компанією «Росукренерго».

Він сказав, що організація досі не отримала від України відповіді на запитання, які порушила в своєму квітневому звіті.

«Наприклад, чому компанія «Росукренерго» взагалі існує у такій формі. Нафтогаз України - це державна українська компанія, і це природньо, що вона займатиметься газовою промисловістю. «Газпром» - це постачальник газу, і, звичайно, він зацікавлений в українському ринкові, а чим займається «Росукренерго»? Це компанія, яка з'явилася просто ні звідкіль, без суттєвих коштів. Протягом більшої половини свого існування вона навіть не казала, хто є її акціонерами. Чому ця компанія отримує такі прибутки на українському ринкові? Чиїм інтересам вона потурає? І на ці питання ми не отримали належної відповіді», — відзначив О'Салліван.