16-річний школяр вивчає 50 мов світу одночасно

153
16-річний школяр вивчає 50 мов світу одночасно

16-річний Іван Рожков, який проживає в одному з сіл Свердловської області (РФ), вивчає 50 мов народів світу одночасно.

Школяр захопився лінгвістикою у віці 5-ти років, коли йому в руки потрапив дитячий журнал. В ньому під рубрикою "Англійська без оцінок" в доступній формі давалися уроки англійської мови. Потім хлопець "настроївся" на хвилі американських, європейських, африканських радіостанцій і розпочав вивчити всі мови народів світу. Іван використовує для цього словники та розмовники португальської, іспанської, арабської, перської, грецької, івриту, фарсі, шведської, турецької мов. Ну й, звичайно, англійські, німецькі та есперанто-словники.

Видео дня

За словами Івана Рожкова, англійську, німецьку, іврит та есперанто він вже цілком освоїв, а ось французьку, іспанську, португальську, арабську, евенкійську та ще мов сорок він поки що знає поверхово.

Фахівці в галузі лінгвістики вважають, що хоча можливості вивчення мов у всіх людей різні, однак більшості під силу освоїти як мінімум одну іноземну. Так, англійська мова включена до обов'язкової програми ВНЗ на всіх факультетах.

В європейській вищій школі в цей час введено новий стандарт: студенти повинні опанувати в обов'язковому порядку дві мови. Цей стандарт поширюється й на студентів СНД, що бажають навчатися в міжнародних ВНЗ.