Зварич порадив Кличку і Ко тримати удар

234
Зварич порадив Кличку і Ко тримати удар

“Передусім, вважаю, варто наголосити на тому, що нинішні вибори стали ще одним кроком інтеграції України до європейської спільноти, - сказав керівник юридичного департаменту “Нашої України” Роман Зварич, повідомляє прес-служба Блоку.

Видео дня

“Ми цілком погоджуємося з висновками міжнародних спостерігачів, які стверджують, що вибори народних депутатів України були вільними та справедливими. – сказав він. - Однак головною проблемою нинішніх виборів - і для самих виборців, і для політичних партій - стало не розведення виборів до Верховної Ради України і до місцевих рад у часі”.

“Велика кількість виборчих бюлетенів, які видавали на руки виборцям, призвели до черг і сутолоки. – зазначив Зварич. - Нам відомі випадки, коли люди на виборчих дільницях змушені були ставали на коліна, аби розгледіти бюлетені і знайти ту партію, за яку вони планували голосувати. Катастрофічно не вистачало кабінок для голосування та урн для бюлетенів”.

“Ми не відкидаємо факту існування проблем по деяких дільницях з підрахунком голосів щодо виборів до Верховної Ради та до місцевих рад , - заявив Роман Зварич, - Приміром, на 29-й виборчій дільниці Донецької області , на 18-й виборчій дільниці АРК, на виборчих дільницях 6 та 56 Запорізької області вибори визнані недійсними”.

“Наша Україна” вважає: на тих дільцях, де голосування визнано недійним, необхідно приймати відповідні рішення виключно в рамках закону. Однак ці порушення не мають масового характеру і не можуть кардинально вплинути на результати виборів, - зауважив Зварич.

“Тому “Наша Україна” наголошує: деяким політичним партіям потрібно вміти тримати удар, визнати, що вони не перейшли і без того невисокий виборчий бар’єр і готуватися до наступних парламентських виборів, якщо, звичайно, вони хочуть лишатися в політиці. – зазначив керівник юридичного департаменту. - І, врешті, усім нема потрібно винести кілька уроків з цих виборів. По-перше, ЦВК, а також місцевим органам влади треба більше уваги приділяти організаційній складовій виборів, бо люди, коті приходять голосувати, не мають вистоювати годинами у чергах. Тому недопустимим є зведення виборів у часі.”

“По-друге, наше суспільство йде до партійної структуризації, час партій-карликів, котрі з’являються напередодні виборів, пройшов і дрібні партій мають добре думати перед тим, як іти на вибори, - сказав насамкінець Роман Зварич.