Дружня порада раднику Ющенка з питань духовності

Дружня порада раднику Ющенка з питань духовності

Вчора просто вразила «висока духовність» радника Президента з питань культури Володимира Гришка, який на всю Україну з телеканалу «1+1» розповідав українцям про смачнючий український борщ та духмяне смажене м’ясо з шашличком.

Саме такими наїдками радник Президента збирається поласувати у своєму загородньому будинку разом з відомою оперною співачкою Монсеррат Кабальє, яку він зустрів вчора в аеропорту «Бориспіль» з величезним букетом червоних троянд.

Насправді впало у вічі зовсім не меню вечері на дачі Володимира Гришка, а те, що радник глави держави з питань культури на всю Україну у Страсний тиждень, коли православні дотримуються суворого посту, розповідає їм про смажене м’ясо та шашличок.

Видео дня

Хочеться нагадати раднику Президента, що з цього понеділка почався останній тиждень Великого Посту, який називається Білим, або Страсним тижнем, в пам’ять про святі страсті Господні. Кожний день цього тижня наближує до найурочистішої події – до Світлого Вознесіння Христового. І цей тиждень – тиждень найбільш суворого посту. Коли не можна вживати скоромне, співати і танцювати.

Звичайно, я не можу вимагати, щоб Володимир Гришко відмінив свій спільний концерт з Монсеррт Кабальє, який має відбутися 20 квітня, у четвер (Чистий четвер). І я не можу змусити його дотримуватися посту. Але я дуже його прошу як радника нашого Президента, який, до речі, є дуже віруючою людиною, з екранів телевізорів у Страсний тиждень не спокушати вірян, які все-таки постують, розмовами про шашлики.

І зовсім необов’язково раднику Президента з питань культури звітувати про кулінарне меню, яким він пригощатиме шановану гостю в Україні. Набагато цікавіше було б почути від нього про теперішні та майбутні плани в культурній сфері нашої держави.

Руслана Левицька, журналіст