Восьмий київський книжковий ярмарок може стати першим

Восьмий київський книжковий ярмарок може стати першим

Ніде правди діти – усі столичні книжкові виставки завжди поступаються Львівському форуму. І видавців у них бере участь не так багато, і книжок вони показують менше, і серед публіки ніякого особливого ажіотажу поки що не траплялося. Схоже на те, що цього року може трапитися подія, яка змінить цей сонний ритм.

Із 13-го по 16 квітня в Києві проходить 8-й Міжнародний книжковий ярмарок, у рамках якого відбудеться 28-й Європейський конвент наукової фантастики «Єврокон-2006». «Найпрестижніший фантастичний конвент на європейському просторі, який вважається другим за значущістю після WorldCon’а» – так його рекламують. У Київ обіцяли приїхати культові автори, авторитетні видавці, фахові редактори цього жанру й уславлені ролями у фантастичних фільмах актори з-понад 30 країн. Серед найвідоміших широкому загалові імен можна згадати Гаррі Гаррісона й Рудгерта Гауера. На них обов’язково прийде публіка. Найперше – небайдужа й молода.

Серед яскравих і галасливих презентацій фантастичного літературно-музично-візуального продукту з усієї Європи хтось зверне увагу й на книжки інших жанрів, що будуть представлені на ярмарку. Наприклад, київське видавництво «Факт» закликало «всіх небайдужих створити на цьому святі справжнє лобі української книжки». І тільки найлінивіші з українських виробників книжкового товару можуть не скористатися нагодою показати себе, своїх авторів (нефантастів), свій літературно-поліграфічний доробок тій юрмі зацікавленого люду, що напевне вируватиме в ці дні на «Євроконі».

Українські книжки нічим не поступаються іншим. Вони навіть більше інтригують. Чим? Невідомістю. Така вже в нас ідеологічно-економічна державна політика, що про існування багатьох цікавих книжок, окрім свідомих шукачів вітчизняної літератури, мало хто знає навіть в Україні. Таким чином, від «Єврокону» треба очікувати не лише фантастичних, а й загальнокультурних сюрпризів. А що як Восьмий київський книжковий ярмарок стане тим першим, з якого почнеться відродження масової цікавості до читання? Фантастика?

олександер красюк, http://bezcenzury.com.ua/