Юлія Тимошенко: "Усі помилки, які були зроблені, були зроблені виключно з добрими намірами"

Юлія Тимошенко: 'Усі помилки, які були зроблені, були зроблені виключно з добрими намірами'

Юлія Тимошенко в ексклюзивному інтерв’ю Українській Службі Бі-Бі-Сі наголосила на потребі об’єднання політичних сил, які є союзниками по помаранчевій революції.

Видео дня

Пані Тимошенко у Лондоні виступила в Королівському інституті міжнародних досліджень - Четем Хаусі.

В ексклюзивному інтерв'ю Українській Службі Бі-Бі-Сі в Четем Хаусі пані Тимошенко висловила свою позицію щодо об’єднання політичних зусиль помаранчевих сил на наступних парламентських виборах в Україні.

Юлія Тимошенко: Це той прекрасний випадок, коли народжене право чесних виборів, коли спрогнозувати точно, як закінчаться вибори, просто неможливо. З одного боку це добре, бо це вже справжні вибори, а з іншого - є ризик. Я сподіваюся, що ми з цим ризиком справимося, і справимося з амбіціями, які заважають створенню спільної команди між президентом Ющенком і блоком, який очолюю я.

Тобто, я хотіла б, щоб парламентська кампанія завершилася наступними речами: спільною перемогою трьох політичних сил, які підтримували Ющенка під час президентських виборів, і продовження тієї програми, яка стала для нас практично основою для проведення революції.

Бі-Бі-Сі: Пані Тимошенко, ви кажете, що Янукович має домовленості з Москвою, але в українській пресі з’явилися повідомлення, що, мовляв, Тимошенко домовилася з Кремлем. Що ви скажете на цей закид?

Юлія Тимошенко: Я гадаю, що моя позиція по захисту українських інтересів, і в тому числі у газовому питанні, абсолютно спростовує такі підозри. Тому, що для мене у моєму житті святим є право будувати Україну. І я думаю, що ми будемо дружньо по-партнерськи працювати з Росією. Але для мене завжди національні інтереси України будуть дороговказом у цій роботі.

Бі-Бі-Сі: Але вам закидають, що справу у Москві проти вас закрили і на телебаченні, контрольованому в Росії, дали виступити, що ви на це скажете?

Юлія Тимошенко: Я можу сказати так: нехай не тішаться ті, хто так каже, бо справи не закриті, насправді. Нехай не тішаться, ті хто читає інтерв’ю, бо там завжди є ложка дьогтю. Тому я думаю, що слід не по пліткам складати враження, а по позиціям політика. І тоді це буде найвірніше враження, а все інше від лукавого! Моя пропозиція завжди буде зрозумілою, прозорою, послідовною, і вона ніколи не буде капітуляційною.

Бі-Бі-Сі: У чому, на вашу думку, небезпека альянсу Ющенка-Януковича, про що ви попереджали в своєму виступі?

Юлія Тимошенко: Очевидна небезпека. Небезпека - у тому, що нові повноваження прем’єр-міністра в альянсі Ющенка-Януковича точно буде виконувати Янукович, або його людина, бо вони візьмуть значно більше голосів, ніж Наша Україна. Перша скрипка буде у Януковича з трьох причин: по-перше, по повноваженням, які йому дає нова конституція, по-друге, по кількості депутатів, які він приведе до парламенту, і третє, це - особистісні якості Януковича, який є досить авторитарним, і достатньо жорстким.

Тому я думаю, якщо команда Ющенка не хоче бути асистентами у чужій грі, то краще в такі ризиковані ігри не грати. Взагалі слід проаналізувати усі помилки, які були зроблені. Усі помилки, які були зроблені, були зроблені виключно з добрими намірами. І слід подивитися, до чого призвели усі ці поради і всі ці дії. І просто слід зробити висновки.