newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Бойко презентував 100 «не таких» інновацій

183
Бойко презентував 100 «не таких» інновацій

У понеділок, 13 лютого, Лідер Республіканської партії України Юрій Бойко презентував програму «Новий економічний патріотизм опозиційного блоку «Не Так!».

Видео дня

Він представив незалежним експертам і журналістам ідею і логіку втілення програми, яку підготувала група експертів під його керівництвом. Юрій Бойко також повідомив, що незабаром також буде підготовлена пропозиція щодо розвитку окремих галузей, а також докладний пакет антикризових заходів.

Розгорнуту економічну програму буде представлено громадськості в кінці лютого цього року.

«Створюючи програму, ми проаналізували економічну історію 20 розвинених країн світу і дійшли висновку, що кожна з цих країн мала якусь свою «родзинку». Наприклад, автобудування в США, портова інфраструктура в Сінгапурі, гасло «Експорт або смерть» в Японії», - розказав лідер Республіканської партії.

У своїй програмі Блок «Не Так!» запропонував 100 інновацій для України, серед яких інновації починаючи з галузі машинобудування, вугільної промисловості, сільського господарства, оборонного комплексу - і до риболовної промисловості.

У машинобудування пропонується ввести дешеві кредити і низькі податки.

Для досягнення визначеної у програмі мети автори програми пропонують запровадити низькі податки і податкові пільги для галузей, що забезпечують «індустріальний прорив»; стимулювати залучення інвестицій в основний капітал (при цьому інвестиційна політика повинна мати інноваційний характер); забезпечити відтворення наукомісткого виробництва в циклі «академічна наука - науково-технологічні розробки - впровадження у виробництво»; надати державі активну роль як організатора та співінвестора програм «індустріального прориву».

Запропонована Юрієм Бойко модель оновлення промисловості дозволяє досягти реальних показників розвитку економіки: зростання ВВП на рівні 8-10%, темпів інфляції на рівні 6-7%, зменшення за 5-7 років рівня енергоємності ВВП удвічі.

На думку експертів, присутніх на прес-конференції, показники, названі Бойко, більш реальні, ніж запропоновані прем’єр-міністром у довгостроковій стратегії розвитку України. Адже у стратегії прем’єр-міністра не зрозуміло, як уряд має намір до 2012 року подвоїти показники ВВП і при цьому утримувати показники інфляції на рівні не більше 6%.

Одним з пріоритетів економічної стратегії команди Юрія Бойка є ставка на експорт. На їхню думку, необхідно активно розвивати наукомісткі технології і координувати питання енергозбереження.

Також надзвичайно важливим аспектом економічного розвитку Бойко вважає експорт металу. Саме тому в цій галузі потрібно ввести дешеві кредити і низькі податки. «Це необхідно зробити для того, щоб метал продавався вже у вигляді готової продукції», - зазначив Бойко.

На думку Юрія Бойка, завдяки введенню програми «Новий економічний патріотизм» в дію, уже в 2011 році Україна може увійти до Великої двадцятки країн-лідерів.